KOAH Hastalığına Bitkisel Çözüm iyi Gelen Bitkiler

1
1584
Okunma

Gün geçmiyor ki etrafımda olan bir insan sigaradan dolayı oluşan bir rahatsızlığa yakalanmasın. Şahsen bende sigara tiryakisi olarak bu tip sigaradan dolayı oluşan hastalıkları gördükçe sigarayı bırakmam gerektiğini düşünüyorum ama ne yazık ki olmuyor.

Bu yazımızda sizlere ilk önce sigara tüketimi ve alışkanlığı sonucunda ortaya çıkan bir hastalık olan ve kısa adıyla koah denilen illet hastalığın bitkisel tedavisi hakkında bilgiler aktarmak istiyorum. Daha sonra ise koah hastalığına ne iyi gelir ve bu rahatsızlık için neler yapılır bunları anlatalım.

Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH), amfizem ve kronik bronşiti kapsayan bir hastalık grubunun içindedir. KOAH hastalığının en belirgin özelliği, akciğerlerinize giren ve akciğerlerden çıkan havayı nefes darlığına sebep olacak derecede kısıtlamasıdır.

Koah Hastalığına Bitkisel Çözüm: İbrahim Saraçoğlu Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) için yulaf samanı kürünü şiddetle öneriyor.

Hazırlanışı: 1 su bardağı kaynar suyun içerisine 1 tatlı kaşığı yulaf samanı eklenerek 7-10 dakika süreyle kısık ateşte kaynatılır. Demleme işlemi bitince hiç bekletmeden sıcak halde süzülür.

Uygulanışı: Hazırlanan kür ister sıcak ister ılık şekilde içilir. Bir ay süre ile gün aşırı, bir gün kullanıp bir gün kullanmadan sabah,öğle veya akşam yemeklerinden iki saat sonra tok karnına olmak şartıyla içilir. 1 ayda toplam 15 gün uygulanmış olacaktır. Bir aydan sonra 15 gün ara verilir. 15 gün aradan sonra aynı şekilde bir kez daha devam edilir.

KOAH Hastalığına Ne iyi Gelir? KOAH hastalığına karşı doğal tedavi yöntemleri ve korunma önerileri sayesinde, koah hastalığının etkilerini minimum seviyeye indirmeniz çok olağandır. Şimdi sizlere koah hastalığına karşı yapmanız gereken şeyleri sıralayalım.

1- Aşı: Hala grip aşısı yaptırmadıysanız mutlaka yaptırın ve grip aşısını her sene yenileyin. Ayrıca her 5 yılda bir sürekli zatürre aşısı olun.

2- Hava kirliliği: Kirli hava solunum merkezlerinin koruma mekanizmalarını aşarak hastalığın ilerlemesine neden olur. Bu sebeple kirli havalarda dışarıda pek fazla dolaşmamaya çalışın.

3- Sigara: Sigara ve her türlü tütün ürünlerini hayatınızdan çıkartın. Bu ürünler unutmayın ki KOAH hastalığının birincil sebebidir.

4- Hastalar: Alt ve üst solunum yolları sebebiyle bu hastalık çok rahat bulaşır ve ilerler. Bu nedenle koah hastaları ile münasebette bulunurken dikkatli olun ve eğer koah hastası iseniz mutlaka vücudunuzu kuvvetli veya bağışıklık sisteminizi sağlam hale getirin.

5- El temizliği ve hijyen: Hasta insanlar öksürürken ya da hapşırırken ellerini kullanıyor. Tokalaştığınız ya da hasta kişinin eşyalarını kullandığınız zaman virüsler ellerinize bulaşıyor ve fark etmeden ellerinizi ağzınıza götürerek hastalığa yakalanıyorsunuz. Bu nedenle el temizliği bu hastalıktan korunmak için çok önemli.

6- Beslenme: Dengeli şekilde beslenin ve bol miktarda sıvı tüketin. Ayrıca gaz yapan yiyecek ve içecekler de nefes darlığı şikayetini artırabiliyor. Tıka basa yemek yemeyin ve sık beslenin.

KOAH HASTALIĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU İLETMEK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAkoah-hastaligina-iyi-gelen-bitkiler

Bu yazı koah hastalığına iyi gelen bitkiler yerler yiyecekler bitkisel ilaçlar meyveler mağara bitki kürü otlar şeyler ilaçlar bitki çayları doğal kesin bitkisel çözüm evde çare nedir koah hastalığına hangi doktor bölüm bakar yüzde kaç rapor verilir hangi hava iyi gelir için yulaf samanı en iyi doktor oksijen kullanılan koah hastalığı nasıl geçer teşhis edilir öldürür olur oluşur anlaşılır başlar iyileşir bulaşır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: koah hastalığına iyi gelen bitkiler, koah hastalığına ne iyi gelir

1 YORUM

  1. merhaba ben koah ın başlangıç safhasındayım ama hastalık etkisini yavaş yavaş göstermeye başladı benim sorum yulaf samanı çayını ne kadar zaman kullanmam gerekli yazınızda 1 ay içinde 15 gün için 15 gün ara verin sonra tekrar için demişsiniz peki bu içim hep devammı edecek bu şekilde şimiden teşekkürler cevabınız için

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın