Kısırlık için Bitkisel Kürler iyi Gelen Bitkiler

0
740
Okunma

Her çift evliliğini bir hatta birden fazla çocukla taçlandırmak ister. Fakat bazen erkekte, bazen ise kadında görülen kısırlık veya herhangi bir problemden dolayı çiftlerin bebek özlemi dinmez.

Kısırlık için Bitkisel Çözümler: Genel olarak kısırlık çağımızda tedavi edilebilen bir hastalık olmakla birlikte, kısırlığa karşı doğal tedavi yolları ve bitkisel çözümlerde uygulanmaktadır. Bu yazımızda sizlere kısırlık için iyi gelen alternatif tedavi yöntemlerini sıralamak istiyorum.

– Bir tutam keten tohumu su ile kaynatılarak her gün düzenli olarak içilirse düzensiz adet kanaması ve kısırlık için faydalıdır.

– Keten ve çörek otu tohumları dövülerek yutulur.

– Beslenmede badem ve haşhaş tohumuna yer verilmelidir.

– Tereyağı bal ve süt karıştırılarak düzenli olarak içilir.

– Badem dövülerek balla macun yapılarak yutulur.

– Banyan ağacı kökleri dövülerek toz haline getirilir ve yirmi gramı bir bardak süt ile karıştırılarak adet kanamasının bitmesini takip eden üç gece üst üste içilmelidir. Her adet dönemimde tekrarlanmalıdır.

– Karadut yaprağı dövülerek 20 gramı 250 miligram su ile kaynatılır. Ilık hale gelince iki çay kaşığı bal karıştırılarak içilir.

– Kış kirazı (altın çilek) bitkisinin yaprakları dövülerek toz haline getirilmeli, adet kanamasının bitiminde 5-6 gece birer fincan süt ile altışar gram içilmelidir.

– Taze arpa kaynatılarak suyu günde iki kez yemeklerden yarım saat önce birer bardak içilmelidir. 21 gün devam edilmelidir. Eğer taze arpa bulmak mümkün değilse arpa ununu meyve suları veya sütün içine karıştırarak içebilirsiniz. Günlük alınması gereken miktar 4 çay kaşığı olarak sınırlanır.

– Karayılan bitkisi çayı adet kanamasının bitiminden yumurtlama zamanına kadar günde birer bardak içilmelidir.

– Çuha çiçeği yağı kapsülleri günde birer adet alınmalıdır.

– Ahududu yaprakları dövülerek adet kanaması dışında kalan günlerde yarım çay kaşığı yutulur.

KISIRLIK KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

kisirliga-iyi-gelen-besinler
Kısırlığa Ne iyi Gelir

Bu yazı kısırlığa iyi gelen kaplıcalar besinler bitkiler taşlar otlar gıdalar yiyecekler son çare doğal bitkisel çözüm hangi bölüm bakar doktora gidilir sebep neden olan etkenler için tavsiyeler sülük tedavisi akupunktur kocakarı ilaçları dua hacamat noktaları nasıl tedavi edilir geçer önlenir kısırlığı önleyen önlemenin yolları giderme önlemek konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın