Kirpik Dökülmesine Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Kirpikler her kadın için şüphe yok ki çok önemli bir güzellik unsuru. Bu yazımızda sizlere kirpik dökülmesine, kirpiklerin uzaması için ve yeniden kirpik çıkararak daha gür kirpikler oluşmasına yardımcı olacak bitkiler öneriler sunacağız.

Kirpik Dökülmesine Karşı Bitkisel Çözüm: 2 farklı bitkisel kür bu konuda size yardım edecektir.

– 1 Bardak ılık çaya 1 gram toz haline getirilmiş kinin ilave edilerek bu karışımı pamuklu kulak çöpü ile kirpiklere hafifçe sürmelisiniz. Bu sayede kirpik dökülmeleri gittikçe azalacak ve zamanla duracaktır. Kininli su karışımını 3 günden fazla bekletmeyin ve yenisini yaparak uygulamaya günlük olarak sabah ve akşam devam edin.

– Kirpik dökülmesinin önemli bir nedeni vücuttaki bir takım mineral ve vitaminlerin eksik olmasıdır. Bu bakımdan Kükürt minerali açısından zengin besinleri tüketmek (soğan, turp, lahana, şalgam, tere) ve D vitamini açısından zengn yiyecekler ile beslenmek son derece önemlidir. Bu bakımdan balıkyağı, yumurta, balık eti gibi besinler fırsat bulundukça tüketilmelidir. Bu yiyecekler kirpikler ve kaşların sağlıklı kalmalarını sağlar ve kirpik dökülmeleri önlemek için olumlu yönde etki yapar.

Kirpiklerin Uzaması ve Kalınlaşması için: Bu konuda 3 farklı doğal çözüm denemek mümkün.

– 1 çorba kaşığı kuyruk yağı, 5 tane ceviz içi, 5 tane fındık içini bir tencerede benmari usulu eritin. Süzdükten sonra içine birkaç damla parfüm damlatın. Cam kavanozda saklayın. Kulak çubuğu ile kirpik diplerine sürün.
– Bir çorba kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı buğday özü yağı ve bir tatlı kaşığı soya yağına 3’er tane ceviz ve fındık katın. Bu karışımı kısık ateşte 10 dakika ısıtın. Süzerken bir çay kaşığı lanolin karıştırın. Küçük bir cam kavanoza koyup, her gece yatmadan önce pamuk yardımıyla hafifçe kirpik diplerine sürün. Ancak gözünüze kaçırmamaya dikkat edin.
– 3 ölçek hint yağı ile 1 ölçek kanyak iyice karıştırılır. Yatmadan önce kirpik fırçası ile kirpiklere ve kirpik diplerine bu karışımdan sürülür, öyle yatılır. Bütün gece bu yağ, kirpiklere etki eder. Sabahleyin 1 su bardağı sıcak suya 2-3 tatli kaşığı kuru ve ufalanmış ceviz yaprağı konup 15 dakika sonra pamuktan süzülür. Kirpikler bu su ile iyice silinir ve kurutulup fırçalanır.

Kirpiklerin Gürleşmesi için: Bu konuda 2 bitkisel öneri sunabiliriz.

– Bir çorba kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı buğday özü yağı ve bir tatlı kaşığı soya yağına 3’er tane ceviz ve fındık katın. Bu karışımı kısık ateşte 10 dakika ısıtın. Süzerken bir çay kaşığı lanolin karıştırın. Küçük bir cam kavanoza koyup, her gece yatmadan önce pamuk yardımıyla hafifçe kirpik diplerine sürün. Gözünüze kaçırmamaya dikkat edin. Ayrıca hazır ürünlerimizden de faydalanabilirsiniz.
– Kaş ve kirpik için iki fındığı teflonda kavurun. Henüz ılıkken bunu kaş ve kirpiklerinize bastırarak sürün. Her akşam bunu uygulayın.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

kirpik-dokulmesine-hangi-doktor-bakar

Bu yazı kirpik dökülmesine iyi gelen şeyler ne iyi gelir hangi doktor bakar karşı bitkisel doğal kesin çözüm çare sarımsak badem yağı nasıl önlenir engelleriz giderilir önlenir için ne yapılmalı ilaç badem yağı ne yapmalı ne yapılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.
Gelen aramalar: kirpik dökülmesi için hangi doktora gidilir, kirpik dökülmesine bitkisel çözüm, kirpik dökülmesine ne iyi gelir

1 Yorum var Kirpik Dökülmesine Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

  1. Benim üst göz kapağımdaki kirpiklerim döküldü hiç kirpik kalmadı ve dökülen kirpiklerimin kökleri siyahtı normalde kökler beyaz olur ben galiba tarihi geçmiş rimel kullandım ondan kaynaklı dökülmüş olabilir dedim yeni kirpik çıkıyor ancak onlarda fazla uzayamadan dökülüyor ve onların da kökleri siyah ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun çok üzülüyorum

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.