Kirpik Dökülmesine Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

1
915
Okunma

Kirpikler her kadın için şüphe yok ki çok önemli bir güzellik unsuru.

Bu yazımızda sizlere kirpik dökülmesine, kirpiklerin uzaması için ve yeniden kirpik çıkararak daha gür kirpikler oluşmasına yardımcı olacak bitkiler öneriler sunacağız.

Kirpik Dökülmesine Karşı Bitkisel Çözüm: 2 farklı bitkisel kür bu konuda size yardım edecektir.

– 1 bardak ılık çaya 1 gram toz haline getirilmiş kinin ilave edilerek bu karışımı pamuklu kulak çöpü ile kirpiklere hafifçe sürmelisiniz. Bu sayede kirpik dökülmeleri gittikçe azalacak ve zamanla duracaktır. Kininli su karışımını 3 günden fazla bekletmeyin ve yenisini yaparak uygulamaya günlük olarak sabah ve akşam devam edin.

Kirpik dökülmesinin önemli bir nedeni vücuttaki bir takım mineral ve vitaminlerin eksik olmasıdır. Bu bakımdan Kükürt minerali açısından zengin besinleri tüketmek (soğan, turp, lahana, şalgam, tere) ve D vitamini açısından zengin yiyecekler ile beslenmek son derece önemlidir. Bu bakımdan balık yağı, yumurta, balık eti gibi besinler fırsat bulundukça tüketilmelidir. Bu yiyecekler kirpikler ve kaşların sağlıklı kalmalarını sağlar ve kirpik dökülmeleri önlemek için olumlu yönde etki yapar.

Kirpiklerin Uzaması ve Kalınlaşması için: Bu konuda 3 farklı doğal çözüm denemek mümkün.

– 1 çorba kaşığı kuyruk yağı, 5 tane ceviz içi, 5 tane fındık içini bir tencerede benmari usulu eritin. Süzdükten sonra içine birkaç damla parfüm damlatın. Cam kavanozda saklayın. Kulak çubuğu ile kirpik diplerine sürün.

– Bir çorba kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı buğday özü yağı ve bir tatlı kaşığı soya yağına 3’er tane ceviz ve fındık katın. Bu karışımı kısık ateşte 10 dakika ısıtın. Süzerken bir çay kaşığı lanolin karıştırın. Küçük bir cam kavanoza koyup, her gece yatmadan önce pamuk yardımıyla hafifçe kirpik diplerine sürün. Ancak gözünüze kaçırmamaya dikkat edin.
– 3 ölçek hint yağı ile 1 ölçek kanyak iyice karıştırılır. Yatmadan önce kirpik fırçası ile kirpiklere ve kirpik diplerine bu karışımdan sürülür, öyle yatılır. Bütün gece bu yağ, kirpiklere etki eder. Sabahleyin 1 su bardağı sıcak suya 2-3 tatli kaşığı kuru ve ufalanmış ceviz yaprağı konup 15 dakika sonra pamuktan süzülür. Kirpikler bu su ile iyice silinir ve kurutulup fırçalanır.

Kirpiklerin Gürleşmesi için: Bu konuda 2 bitkisel öneri sunabiliriz.

– Bir çorba kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı buğday özü yağı ve bir tatlı kaşığı soya yağına 3’er tane ceviz ve fındık katın. Bu karışımı kısık ateşte 10 dakika ısıtın. Süzerken bir çay kaşığı lanolin karıştırın. Küçük bir cam kavanoza koyup, her gece yatmadan önce pamuk yardımıyla hafifçe kirpik diplerine sürün. Gözünüze kaçırmamaya dikkat edin. Ayrıca hazır ürünlerimizden de faydalanabilirsiniz.

– Kaş ve kirpik için iki fındığı teflonda kavurun. Henüz ılıkken bunu kaş ve kirpiklerinize bastırarak sürün. Her akşam bunu uygulayın.
KİRPİK DÖKÜLMESİ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

kirpik-dokulmesine-hangi-doktor-bakar

Bu yazı kirpik dökülmesine iyi gelen şeyler yağlar hangi yağ iyi gelir doğal çözüm karşı ne yapılmalı doktor bakar evde bitkisel çare son vazelin sarımsak badem yağı nasıl geçer durdurulur giderilir önlenir için serum ilaç ne yapmalı dua bitkisel çözümler kirpik dökülmesini ne önler önlemek için ne iyi gelir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

  1. Benim üst göz kapağımdaki kirpiklerim döküldü hiç kirpik kalmadı ve dökülen kirpiklerimin kökleri siyahtı normalde kökler beyaz olur ben galiba tarihi geçmiş rimel kullandım ondan kaynaklı dökülmüş olabilir dedim yeni kirpik çıkıyor ancak onlarda fazla uzayamadan dökülüyor ve onların da kökleri siyah ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun çok üzülüyorum

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın