Kireçlenmeye Karşı Ne Fayda Eder Bitkisel Çözüm

0
1048
Okunma

Her yaşta ve her cinsiyette, eklem olan her bölgede kireçlenme sorunu ile karşılaşmak mümkündür.

Size bu yazımızda kireçlenmeye iyi gelen her türlü bitkisel çözüm ve önerileri kısa kısa anlatmaya çalışacağım. Daha sonra ise farklı bir yazımızda kireçlenme rahatsızlığı hakkında daha detaylı bilgiler aktaracağım.

Kireçlenmeye iyi Gelen Bitkiler: İlk önce kireçlenmeye karşı iyi gelen bitkileri ve bitkisel çayları kısaca aktarmak istiyorum.

Aloe vera:  Aloe veranın jel ürünleri kireçlenme nedeniyle oluşan ağrıların azaltılması konusunda çok etkilidir. Aloe vera jelini eklem ağrılarının ve kireçlenmenin olduğu yere düzenli olarak masaj yaparak sürmenizi tavsiye ediyoruz.

Kedi Pençesi: Kedi pençesi özellikle artrit tipli kireçlenme ve iltihaplanmanın oluşturduğu şişliklere iyi gelmektedir. Kedi pençesi bitkisini çay olarak demleyerek tüketebilirsiniz.

Okaliptüs: Okaliptüs bitkisinin yaprakları ve bitki kökünden elde edilen okaliptüs yağının kireçlenmeden kaynaklanan şişlikleri azalttığı görülmüştür.

Zencefil:  Zencefilin kireçlenme sonucunda oluşan şişliklere iyi gelen bir bitkidir. Düzenli olarak günde bir bardak zencefil çayı içmek kireçlenme sorununu azaltabilir.

Yeşil Çay: Dünyanın en popüler içecekleri arasında gösterilen yeşil çay kireçlenme hastalığına da kısmen faydalıdır. Düzenli olarak günde 1-2 bardak yeşil çay içmenin kireçlenmeye karşı fayda sağladığı ispatlanmıştır.

Zerdeçal: Zerdeçal bitkisi ister direk olarak tüketilsin, ister bitkisel çay olarak içilsin, kireçlenmeye karşı iyi gelmektedir.

Kireçlenmeye Bitkisel Çözüm: Şimdi sizlere kireçlenmeye karşı uygulamakta sakınca olmayan bitkisel ve doğal çözümleri anlatmak istiyorum. İlk önce en popüler olan İbrahim Saraçoğlu’nun çınar yaprağı kürünün hazırlanmasından başlamak istiyorum.

Malzemeler: 1 Su Bardağı Klorsuz Su ve 1,5 yemek kaşığı kurutulmuş çınar yaprağı. Lütfen yaprakları mümkün olduğunca genç ağaçlardan temin edin.

Hazırlanışı: Kaynamakta olan 1 su bardağı klorsuz suyun içine 1,5 yemek kaşığı kurutularak ufalanmış çınar yaprağını ekleyerek tam 1 dakika kaynatın. Ilık bir hale geldikten sonra kür hazır.

Nasıl Uygulanır: Aç karnına olmak şartıyla sabah kahvaltısıyla öğlen yemeği arasında ve öğlen yemeği ile akşam yemeği arasında 1 bardak içmeniz gerekiyor.

Bu kürü uygulamayı 15 gün yaptıktan sonra 3 gün ara vereceksiniz. Ardından tekrar 15 gün daha uygulamanız gerekir. Kaynatma süresi 1 dakikadan fazla olmamalıdır. Ayrıca her zaman aç karnına tüketilmelidir.

Şimdi bu faydalı kürün ardından kireçlenmeye karşı iyi gelen diğer bitkisel çözümleri paylaşalım.

1- Yarım fincan doğranmış havuç, 3 gram tarçın, 1 gram kara biber ve 3 gram kuru zencefil 2 fincan suyun içinde kaynatılır. Elde edilen karışım 1 ay boyunca günde 2 defa içilir.

2- Çeyrek fincan doğranmış yeşil soğan 2 fincan su içinde kaynatılarak günde 3 kez içilir. Aynı yöntem ve miktarla elde edilecek maydonoz çayıda kireçlenmeye iyi gelmektedir.

3- 1/3 fincan taze fasulye içi, arpa ve barbunya 4 fincan su ile pişirilir ve 1 ay boyunca günde bir kez yenir.

Kireçlenmeye iyi Gelen Hareketler: Kireçlenme tedavisinin etkili olması için hastalığın erken teşhisi önemlidir. Tedavi sürecinde hastanın yaşam tarzını değiştirmesi gerekebilir ve fizik tedavi yapmak zorunlu hale gelebilir.

Eğer kilo fazlanız varsa kısa sürede diyete başlayın. Eklemler aşırı kilo karşısından olumsuz yönde etkilenecektir.

Mümkün olduğunca fazla hareket edilmesi gerekir kireçlenme için. Özellikle kısa yürüyüşler, hafif esneme ve germe egzersizleri size oldukça fayda sağlar. Mesela günde 30 dakika hafif tempo yürüyüş ve 15 dakika esneme ve germe hareketlerinin arkasından yapılacak 15 dakikalık hafif ağırlık antrenmanı kireçlenmeye doğal tedavi olacaktır.

Kireçlenmeye iyi Gelen Kaplıcalar: Ülkemiz bulunduğu coğrafi yapı sayesinde oldukça fazla sayıda kaplıca ve termal tesise sahiptir. Kireçlenmeye karşı size önerebileceğimiz en etkili kaplıca Kırşehir Terme Kaplıcalarıdır.

KİREÇLENME HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YORUM YAZMANIZ YETERLİ OLACAKTIR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

kireclenmeye-iyi-gelen-hareketler

Bu yazı kireçlenmeye iyi gelen hareketler kaplıcalar krem şifalı bitkiler ilaç kürler otlar bitkisel çaylar ibrahim saraçoğlu çınar yaprağı kürü ne fayda eder ne iyi gelir karşı bitkisel çözüm nasıl giderilir geçer tedavi edilir engellenir karşı pamuk yöntemi son en iyi çözüm iyileşir kireçlenmeyi ne çözer önleyici ilaçlar önleyen önlemek için durdurmak konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: kireçlenmeye iyi gelen kremler

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın