Kiraz Detoksu Tarihleri Ne Zaman Nasıl Yapılır

Şahsen en sevdiğim meyve olan kiraz konusu açıldığında daha içten bir şekilde yazı yazmak geliyor içimden. Bu yazımızda da dönemin en favori uygulamalarından biri olan kiraz detoksu hakkında kısa bir yazı yazmak istiyorum.

Sizde hak verirsiniz ki kiraz mevsimi geldi de geçiyor bile. İşte tam bu dönem kiraz detoksu uygulamak için en uygun zaman. Şahsen ben kiraz detoksu yaparken Salihli ve Amasya kirazlarını seçmeye özen gösteriyorum. Şimdi dilerseniz ilk önce kiraz detoksunun faydalarını daha sonra ise nasıl yapıldığını aktaralım.

Kiraz Detoksunun Faydaları: İdrar söktürücü özelliğiyle böbreklerin dostu olan kiraz, vücudu zehirli maddelerden temizler. Yapısında bulunan kinik asitle böbreklerin taş ve kum yapmasını önlediği ve varsa zamanla döktüğü, ayrıca safra kesesi taşının dökülmesine yardımcı olduğu da bilinmektedir. Vücuttaki fazla suyun atılmasıyla, dolaylı olarak zayıflamaya yardımcı olur.

Kahvaltı: 3 bardak bitki çayı ( mümkünse kiraz sapı çayı ) içmeli ve kilosu 60-70 kilo arasında olanlar 500 gram, 70′ten fazla olanlar ise 1000 gram kiraz yemeliler.

Öğle: 3 bardak bitki çayı ( mümkünse kiraz sapı çayı ) ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70′ten fazla olanlar ise 1000 gram kiraz yenmeli.

Akşam: 3 bardak bitki çayı ( mümkünse kiraz sapı çayı ) ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70′ten fazla olanlar ise 1000 gram kiraz yenilir.

3 gün süreyle devam eden kiraz detoksu veya kiraz diyetinde, her öğünde en az 3 fincan çay ve PH seviyesi yüksek, kaliteli, alkali sular bolca tüketilmelidir. (En az 1,5 – 2 litre) Bitki çaylarının içine tatlandırıcı olarak sadece ama sadece hakiki çiçek balı kullanmanız kesinlikle tavsiye edilir.

Kiraz seçme aşamasında çok tatlı ve şekerli olan Napolyon kirazı yerine, daha doğal sarımtırak, beyaz ve diğer küçük kirazlar tercih edilmesinde fayda vardır. Kiraz detoksuna başlamadan 3 gün önce, detoksunu etkisini artırmak amacıyla kırmızı et, kızartma, tavuk eti, konsantre gıda, siyah çay, beyaz ekmek gibi gıdaları tüketmemeye özen göstermelisiniz. Bu ürünlerden uzak kalmanız detoksun daha çok başarıya ulaşmasını sağlayacaktır.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

kiraz-detoksu-tarihleri
Kiraz Detoksu Tarihleri

Bu yazı kiraz detoksunun faydaları zararları 2016 2017 2018 2019 2020 ne zaman yapılır ne işe yarar nasıl yapılır ahmet maranki tarihleri yapanlar ile zayıflayanlar kilo verenler kaç kilo verilir günleri yapanlar yapan var mı kullanıcı yorumları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: kiraz detoksu 2016

1 Yorum var Kiraz Detoksu Tarihleri Ne Zaman Nasıl Yapılır

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.