Kıl Tekniği ile Kaş Kontürü Nasıl Yapılır

0
1010
Okunma

Bayanların en korkulu rüyalarından biri de; şekilsiz görünen, bir türlü uzamayan, uzadığı zaman şekil vermekte zorlandığımız, yüz hatlarına uygun ve dış görüntüsünü bozmayacak şekilde kaş şekillendirmektir.

Son zamanlarda yaygınlaşan ve neredeyse kadınların gözdesi haline gelen en son tekniklerden biri de Kıl tekniği ile kalıcı kaş kontörü, kalıcı makyaj, kaş şekillendirmesi ya da başka bilinen bir ismiyle kaş dövmesi yapılmasıdır.

Şimdi elimizden geldiğince kıl tekniği ile kalıcı makyaj sağlayan kaş kontürünü nasıl yapıldığını ve özelliklerini kısa başlıklar halinde anlatalım.

Kıl tekniği ile kaş yapımı, tek kullanımlık hijyenik iğnelerle var olan kaşların arasına ince kıl çizimleri yaparak organik boyaların yerleştirilmesidir.

Dövmeden farklı olarak cildin bir kat altına uygulama yapılır. Ömürlük değildir, doldurma tekniği ile yapılmaz. İnce kıl çizimleri yapılarak istenen şekli biçimlendirilir.

Kıl tekniğiyle kaş yapılacak bölge temizlenir ve dezenfekte edilir. Ardından kişinin isteği ve uzman öngörüsüyle birlikte ön çizim yapılmalıdır. Yapılan ön çizimi kişi beğendiği takdirde cihazla uygulamaya geçilir. Acısız bir işlem olmakla birlikte uygulama esnasında lokal anestezi ürünleri kullanılmaktadır. Ön çizim yaptığımız için sonuç sürpriz olmaz.

Kıl tekniğiyle kaş kontürü, şehir hayatında zamandan kazanmak isteyen kadınlara, akmayan kaş hattına sahip olmak isteyenlere, kaşında şekil bozukluğu ve seyreklik olanlara, kemoterapi tedavisi sonucunda kaşında dökülme yaşayanlara uygulama yapılabilir. Renk seçimi yapılırken, kişinin kıl rengi, ten rengi ve saç rengi göz önünde bulundurulur, uygun renk seçilir.

Uygulama yapılacak olan bölgeye yakın bir noktaya renk sürülür. Tende nasıl durduğuna bakılır ve uygun renk belirlenmiş olur.

Şimdi ise kıl tekniği ile kaş kontürü konusunda merak edilen sorulara yanıt vermeye çalışalım.

Uygulama esnasında ağrı hissedilir mi? Lokal anestezik uyuşturucu krem ile ağrı hissiniz yok denecek kadar az seviyeye indirilir. İstenilen durumlarda iğne ile uyuşturucu etkisi arttırılabilir.

Kıl Tekniğinin Zararı Var mı? Kullanılan maddeye alerjik hassasiyetiniz dışında herhangi bir yan etkisi veya zararı söz konusu değil.

Kalıcı kaş dövmesi, kaş  kontürü caiz midir? Uygulamada kullanılan boya maddesi kalıcı kaş dövmesi gibi derinin altına değil üst kısmına uygulanmakta olup  rengi dışarı verdiği için herhangi bir abdest alma durumunu negatif etkilemez, haliyle caizdir.

Kıl tekniği ile kalıcı kaş şekillendirme fiyatları:  Ortalama olarak 500 ile 1500 TL arasında değişmektedir.

KAŞ KONTÜRÜ KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

kil-teknigi-ile-kas-konturu-yaptiran-unluler

Bu yazı kıl tekniği ile kaş kontürü ankara istanbul izmir bursa izmit antalya adana yaptıran ünlüler fırsat ne kadar fiyatı nedir nasıl yapılır ekimi kalıcı makyaj yaptıranlar kullanıcı yorumları ücreti zararları yan etkileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın