Kıl Dönmesine Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm Nedir

0
712
Okunma

Bazı hastalıklar vardır ki kolay kolay kimseye gösterilmez veya psikolojik nedenler ve utanma duygusu yüzünden çok zaman gizlenerek tedavi edilme süreci geçirilir ve bununla beraber daha vahim durumlar ortaya çıkabilir.

Kıl Dönmesine Ne iyi Gelir? İşte kıl dönmesi problemi de bu tip rahatsızlıklara en güzel örneklerdir. Bu yazımızda kıl dönmesine karşı evde kolayca uygulanacak bitkisel çözümleri ve yöntemleri sizinle paylaşacağım.

Kıl Dönmesi için Isırgan Lapası: Kıl dönmesi için bulunmaz bir nimet olan ısırgan oldukça fayda sağlamaktadır. Kurutulmuş olarak temin ettiğiniz veya yazdan kurutup hazırladığınız ısırganı büyük bir tencerenin içerisinde az su ile haşlayın ve lapa haline getirin.

Hazırlanılan lapa ılık hale gelince sorunlu olan bölgenin üzerine yerleştirin ve lapa üzerine de ince bir tülbent örtüp yarım saat kadar bekletin. Isırgan lapası iyileşme gösterene dek haftada 3 veya 4 kere uygulayabilirsiniz.

Kıl Dönmesine Soğan Kürü: Bir tane kuru soğanı ortadan ikiye bölün ve yanmaz bir tavanın içerisinde ısıtın. Soğan vücudunuzun dayanabileceği sıcaklığa geldiğinde kıl dönmesi olan bölgeye iç kısmı deriye temas edecek şekilde yerleştirin. Soğan kürü tedavisini haftada 3 defa uygulayabilirsiniz. Yalnız her uygulamanın ardından bölgeyi yıkamanıza gerek yok temizlik için sadece gül suyu kullanmanız yeterli olacaktır

Kıl Dönmesine Bamya Kürü: Bir avuç kadar kurutulmuş çiçek bamyayı yeterli su ile iyice haşlayın ve yumuşak kıvama geldiğinde suyun içerisinde süzüp ayrı bir tencerenin içerisine ilave edin.

Suyu süzülmüş bamyanın içerisine 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile birlikte bir kahve fincanı süt ilave edin ve tekrar pişirin. Bamyalar yoğun bir kıvama gelince ocağın altını kapatın ve robottan geçirin. Macun kıvamına gelmiş karışımı ılık olacak şekilde kıl dönmesi sorunu yaşanan yere sürün ve bir bez ile bölgeyi kapatıp bekleyin.

Bu uygulamanın ardından sorunlu yerde yarım saat içerisinde iltihaplı su akabilir. Önlem almak amaçlı yanınızda temiz bir bez ile su bulundurun. Bölgeyi su ile güzelce temizledikten sonra oksijenli bir su ile tekrar silin ve kılın dışarı çıkıp çıkmadığını kontrol edin. Eğer kıl kendini dışarı atmamış ise işlemi birkaç gün sonra tekrar deneyebilirsiniz.

Kıl Dönmesine Ebegümeci Kürü: Ebegümecinin çıbana ve iltihaba faydaları anlatmakla bitmez. Aynı zamanda kıl dönmesi sorununda da lapası tedavi sağlamaktadır. Tencerenin içerisinde bir su ile ebegümecini kaynatın ve lapa haline getirin. Elde ettiğiniz lapayı sorunlu bölgeye sürün ve birkaç saat bekleyin.

Ebegümeci kürünü haftada iki veya duruma göre üç kere hazırlayıp uygulayabilirsiniz. Ebegümeci kürü sonrasında kıl dönmesi sorununuz ortadan kalkacaktır. Her uygulamanın ardından bölgeyi ılık su ile yıkayın.

KIL DÖNMESİ KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

kil-donmesine-ne-iyi-gelir
Kıl Dönmesine Ne iyi Gelir

Bu yazı kıl dönmesine ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm çare tedavisi nasıl geçer önlenir durur kesilir iyileşir tedavi edilir iyi gelen bitkiler dualar yiyecekler kremler ilaçlar şeyler besinler gıdalar hangi doktor bölüm bakar kıl dönmesini ne engeller önleyen yöntemler engelleme önleme yok etme geçirmek için neler yapılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın