Keten Tohumu Yağının Yararları Zararları Yan Etkileri

0
542
Okunma

Gün geçmiyor ki sizlere yeni bir bitkisel yağ veya bitkisel çay tanıtımı yapmayalım. Bugün sizlere keten tohumu yağının faydalarını ve kullanımını anlatmak istiyorum.

Her aktardan kolayca temin edeceğiniz keten tohumu yağı bakın ne işe yarıyor, neye iyi geliyor.

GUT VE CİLT HASTALIKLARINA KARŞI KORUMA SAĞLAR: Cilt hastalıklarında keten tohumu yağı yalnızca eklemlerdeki iltihabı azaltmakla kalmayıp aynı zamanda hastalığın yükselttiği kolesterol oranını da düşürür. Gut hastalığında keten tohumu yağının kullanımı hastalığın neden olduğu eklem ağrılarını ve şişkinliği giderir.

KABIZLIK VE HEMOROİDE KARŞI KORUMA SAĞLAR: Keten tohumu elyaflı yapısıyla bağırsaklardaki dışkının geçişini kolaylaştırarak kabızlık ve hemoroiti engeller. Safra taşlarını oluşumunu engeller ve oluşmuş taşları yok eder.

EGZAMA VE SEDEF HASTALIKLARINI İYİLEŞTİRİR: Keten tohumu yağında bulunan temel yağ asidinin cildi iyileştirici özellikleri olduğu bilinmektedir. Kırmızı lekeler, sedef gibi deri hastalıkları, EFA’nın antiinflamatuar etkilerine direnemeyip yok olurlar. Güneş yanıkları keten tohumu yağıyla tedavi edildiğinde daha hızlı iyileşir.

SAÇ VE TIRNAKLARI BESLER: Keten tohumu yağında bolca bulunan Omega–3 yağ asitlerinin saç ve tırnakların Sağlıklı büyümesine etki ettiği gözlemlenmiştir.

UYUŞUKLUK VE KARINCALANMA GİBİ BOZUKLUKLARI AZALTIR: Keten tohumu yağındaki EFA’lar sinir tepilerinin iletimini hızlandırır. Bu yağın sinir besleyici özellikleri Parkinson hastalığının tedavisinde ve diyabet, skleroz gibi hastalıklara karşı koruyucu olarak kullanılabilir.

KANSER RİSKİNİ AZALTIR VE YAŞLANMAYI GECİKTİRİR: Keten tohumu yağında bulunan lignanların göğüs, kolon, prostat ve hatta deri kanserine karşı koruma sağladığı düşünülmektedir.

KOLESTEROL VE TANSİYONU DÜZENLER: Araştırmalar keten tohumu yağının kolesterolü düşürerek kalp krizi riskini azalttığını saptamıştır. Keten tohumu yağının kullanımı yüksek tansiyon, kolesterol ve anjin’i de önlemektedir.

MENOPOZ BELİRTİLERİNİ VE KADINLARDA KISIRLIĞI TEDAVİ EDER: Keten tohumu yağındaki Hormon dengeleyici lignanlar ve Bitki öojenleri, kadınların öojen ve progesteron oranını dengelemeye yardımcı oldukları için adet sorunları ve menopozla savaşta çok yararlıdırlar. Keten tohumu yağı rahim fonksiyonlarını arttırır ve bu yüzden kısırlık problemlerini ortadan kaldırır.

PROSTAT, ERKEKTE KISIRLIK VE İKTİDARSIZLIĞA KARŞI ETKİLİDİR: Keten tohumu yağındaki EFA maddesi prostatın şişip iltihaplanmasını engeller. Prostatın belirtisi olan idrar torbası şişmesi bu yağın kullanımından sonra azalır. EFA’lar aynı zamanda sperm sağlığını da korur ki bu da erkelerde kısırlık tedavisinde çok önemlidir. EFA’lar penise kan pompalanmasını hızlandırarak, iktidarsızlığı ortadan kaldırır.

KETEN TOHUMU YAĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAketen-tohumu-yagi-ne-ise-yarar

Bu yazı keten tohumu yağının yan etkileri yararları zararları cilde saça faydaları kullanımı bebeklerde nasıl kullanılır kullanım şekli nasıl içilir cilde sürülür mü saklanır saklanmalı çıkarılır kullanılır zayıflatır ne işe yarar nedir neye iyi gelir nereden alınır ne için kullanılır ne zaman içilmeli konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın