Kepek Ekmeğinin Faydaları Zararları Kalorisi

0
486
Okunma

Bu yazımızda sizlere son yıllarda giderek tüketimi artan kepek ekmeği hakkında bilgiler aktarmak istiyorum.

Kepek ekmeğinin zayıflamada ki rolü hep yanlış anlaşılır. Kepekli ekmeğin daha az kalori içerdiği zannedilir. Oysaki kepek ekmeği ile beyaz undan yapılan ekmek kalorisi arasında pekte fark yoktur.

Zayıflama diyet listelerinde hep kepek ekmeğinin tavsiye edilmesinin sebebi ise kepek ekmeğinin iştahı kesmesi ve bağırsakları çalıştırması sayesinde kilo vermeye yardımcı bir gıda olmasıdır. Farklı bir deyişle kepekli ekmek tüketmek bağırsakların çalışmasını düzenler ve sindirimi hızlandırır.

Şimdi dilerseniz kepek ekmeği tüketmek neye iyi gelir ne gibi faydaları vardır kısa kısa bunları aktaralım.

Kepek Ekmeğinin Faydaları
– Kepekli ekmek bağırsakları çalıştırma özelliğinden dolayı, Bağırsak kanserine yakalanma ihtimalini yüzde 50 oranında azaltıyor.

Safra kesesinde taş oluşması ihtimalini de azaltıyor. Çünkü, kepek ekmeği; beyaz ekmek, çavdar ekmeği ve mısır ekmeği gibi diğer ekmek türlerinde bulunan bütün vitamin ve mineralleri içerir.

Kabızlığı önleyen, kepekli ekmek; iştahı keser kilo vermeye yardımcı olur. Kolay hazmedilir.

– Metabolizmanın çalışmasını hızlandırdığı için, sindirimle ilgili rahatsızlıklara ve kabızlığa da birebir çözümdür. Bağırsakların çalışmasını sağladığı gibi, bağırsak kanserini ve basur oluşumunu da engeller.

– Kepek ekmeği; kadınlık hormonu dolaşımını azaltır. Bu da kadınlarda, göğüs ve rahim kanserini önleyen bir faktör oluşturur.

– Şeker hastalarının ve kilo problemi olan kişilerin rejim listelerinin başında olmalıdır.

– Kalp ve dolaşım hastalıklarına iyi gelir. Besin değeri yüksek, ekonomik bir gıdadır.

KEPEK EKMEĞİ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

kepek-ekmegi-ne-kadar-yenmeli

Bu yazı kepek ekmeğinin kalorisi içindekiler faydaları zararları yapılışı yararları besin değeri zararı var mı nedir neden yapılır ne kadar yenmeli neye iyi gelir ne işe yarar neden zararlı nasıl yapılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın