Kemik Erimesine iyi Gelen Yiyecekler İlaçlar Bitkiler

1
1131
Okunma

Son yıllarda ne yazık ki hem erkek hem de kadınlarda daha sık görülmeye başlayan bir hastalık olan kemik erimesi hakkında paylaşım yapmak istiyorum bu yazımızda.

Şimdi öncelikle kemik erimesine iyi gelen Doktor Feridun Kunak’ın sarımsak limon kürünü, daha sonra da kemik yoğunluğunu güçlendiren ve kemik erimesini durduran İbrahim Saraçoğlu Brokoli kürünü izah edelim.

Feridun Kunak Kemik Erimesi Kürü Malzemeleri
-40 tane limon
-20 diş sarımsak
-10 adet yumurtanın kabuğu (Eğer kemik erimesi fazla ise, 15 adet yumurtanın kabuğunu kullanın)
-1 veya 2 çorba kaşığı toz zencefil
-1 avuç kapari bitkisi (Her hangi bir kan hastalığınız var ise, kapari bitkisini kullanmayınız.)

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ: Limonların suyunu sıkıp, cam bir kavanoza koyun. İçine, dövülmüş sarımsakları ekleyin.Toz zencefili de ilave ettikten sonra, kapariyi ( Eğer kapariyi konserve olarak almışsanız,suda bekletip tuzundan arındırın) mikserde çekerek ekleyin. Yumurta kabuklarını da mikserde çekerek karışıma ilave edin. Hazırlamış olduğunuz karışımı 1 hafta buzdolabında beklettikten sonra, boza kıvamına gelen karışımı, her gün, kahvaltıdan sonra 1 fincan için.

İbrahim Saraçoğlu Kemik Erimesi Tedavisi
İbrahim Saraçoğlu, kemik erimesi şikayeti olanlar için brokoli kürü uygulaması veya haftada en az 3 kez brokoli tüketmesini öneriyor. Brokoli kalsiyum deposudur. Çok az suda 5 dakika haşlayıp suyunu da içmelidir.

İbrahim Saraçoğlu Brokoli Kürü
Yaklaşık bir litre kadar kaynamakta olan suyun içine 200-250 gram brokoli atın. Hafif ateşte en fazla 4-5 dakika kadar haşlayın. Ilık hale geldikten sonra süzüp ayırın. Üçte birini sabah, üçte birini öğlen ve son kalan üçte birini de akşam aç karına içiniz. Brokoli suyunu içtikten sonra 20 dakika süreyle hiçbir şey tüketmeyiniz.

Eğer çalışan bir insan olarak öğle üzeri evinizde bulunamıyorsanız, yarısını sabah, diğer yarısını da akşam aç karına içebilirsiniz. Bu taktirde bir litre su yerine 500-600 ml su alabilirsiniz. Haşlanmış olan brokoliyi de yemeklerinizin arasında salata olarak tüketebilirsiniz. Haşlanmış brokoli parçalarını tüketmek zorunda değilsiniz. Mühim olan haşlama suyunu tüketmektir.

Brokoli Kürünün Uygulanması
Küre 7 gün devam ediniz. Her yedi günlük uygulamanın sonunda üç gün ara veriniz. Toplam uygulama zamanı 21 gün olacaktır (üç günlük aralar hariç). Yani

7 gün kür + 3 gün ara + 7 gün kür + 3 gün ara + 7 gün kür

Uygulama tamamlandıktan sonra ilerleyen zamanlarda şikayetleriniz tekrar ortaya çıkmaya başlayınca bu defa 15 günlük brokoli kürü uygulamanız gerekir. Sabah erken işe gitmek durumundaysanız, sabah ve akşam içeceğiniz haşlanmış brokoli suyunu akşam hazırlayınız. Geri kalan yarısını sabah içimi için buzdolabında koruma altına alabilirsiniz.

KEMİK ERİMESİ KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA
kemik-erimesine-ne-iyi-gelir

Bu yazı kemik erimesine iyi gelen yiyecekler ilaçlar sporlar bitkiler besinler gıdalar egzersizler meyveler karşı faydalı besinler ne iyi gelir doğal kesin çözüm çare son bitkisel tedavisi hangi doktor bölüm bakar için iğne serum ilaç gidilir ne yapmak lazım beslenme egzersiz ne yapmalıyız kemik erimesini önlemek için ne önler ne durdurur önleyen gıdalar önleyici yumurta kabuğu yüzde kaç rapor verilir nasıl durdurulur tedavi edilir önlenir ölçülür engellenir iyileşir giderilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

  1. merhaba doktor bey ben bisey sormak istiyodum annemde multimilion diye bir hastalik vardi ama su an halla kendini halsiz bitkin ve kemikleri aciyo ne önerirsiniz

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın