Kemik Ağrısına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

0
1301
Okunma

Bu yazımızda sizlere kemik ağrısının tedavisi hakkında bilgiler vermek istiyorum. İlk olarak kemik ağrısı için tıbbi tedavi yöntemleri ve ilaçları, daha sonra ise kemik ağrısına iyi gelen doğal ve bitkisel çözümleri sıralamak istiyorum.

Kemik Ağrısı Tedavisi: Doktorunuz teşhisinize dayanarak tedavinizi belirleyecektir. Herhangi bir kemik kırığı veya kopması varsa, bunlara cevap verilmelidir. Osteoporoz veya kanser gibi altta yatan bir durumunuz varsa, bu tanıya özgü uzun vadeli bir tedavi planına ihtiyaç duyacaksınız.

Reçeteli ilaçlar aşağıdakileri içerebilir: İltihabı rahatlatmak için ilaçlar, Bir enfeksiyon varsa antibiyotikler, Hormonlar, hormon dengesizliği varsa, Ağrı kesiciler

Fiziksel terapi veya düzenli egzersiz, kemik kütlenizi arttırırken, kendinizi daha iyi hissetmenize, güç ve dayanıklılığınızı arttırmaya yardımcı olabilir. Ancak, kemik ağrısı için egzersiz rejimine başlamadan önce bunu doktorunuza danışın

Kemik Ağrısına Ne iyi Gelir? Kemik ağrısının doğal ve bitkisel yollarla tedavisi için şu tarz yöntemler uygulanmaktadır. Şimdi kemik ağrısına iyi gelen şeyleri kısaca anlatalım.

Sıcak Banyo: Güne acı çekmeden başlamak en iyisi sıcak su banyosu yapmaktır. En iyi terapötik etki için bir fincan deniz tuzu veya magnezyum tuzu ekleyebilirsiniz. Tüm vücudu rahatlatmanın yanı sıra sıcak su, sabah sık sık yaşanan sertliği hafifletir. Ancak banyonun 20 dakikadan fazla olmaması önemlidir, çünkü etki ters olabilir ve yorulma, düşük tansiyon veya aşırı vazodilatasyona neden olur.

Isırgan Otu: Isırgan otu, yaşlanmada ve bazı hastalıklarda ortaya çıkan eklemlerde kıkırdağın aşınmasını önleyen özelliklere sahiptir. Ayrıca, diüretiktir ve iltihaplı eklemlerde biriken sıvıyı ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Yararları elde etmek için, bu bitkinin infüzyonundan iki bardak içilmesi önerilir.

Çörek Otu Yağı: Siyah çörek otu tohumları, kemik sağlığı için iyi olan çinko, demir, fosfor gibi hayati besin maddelerinin varlığına bağlı tıbbi özelliklere sahiptir. Kırık alanı günde 2-3 kez çörek otu tohumu yağı ile masaj yapmak, iki hafta boyunca kemik kırığı tedavisinde yardımcı olur.

Zencefil: Kemik darbeleri için mükemmel bir başka ev ilaçtır. Doğal bir anti inflamatuar olması ağrıyı, şişmeyi ve iltihaplanmayı azaltabilir. Dahası, kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur. Zencefil çayı günde 3 defaya kadar içilebilir. Çayı hazırlamak için, 1 çorba kaşığı ince ince dilimlenmiş zencefili 2 fincan suda 10 dakika kaynatın. Süzün, bal ekleyin ve için.

C Vitamini: C vitamini bakımından zengin yiyecekleri günlük olarak tüketin. C vitamini sağlıklı kemiklerin oluşumunda çok yardımcı olan kolajen oluşumunu teşvik etmeye yardımcı olur. C vitamini bakımından zengin gıdalar çilek, papaya, biber, limon suyu, portakal ve karnabahar olarak bilinir. Bu, kırıklar için en etkili evde tedavisi yöntemlerinden biridir.

Çinko: Çinko bakımından zengin gıdaları tüketin çünkü bunlar doku hasarının onarım sürecini desteklemede çok yardımcı olurlar. Çinko bakımından zengin gıdalar domuz eti, sığır eti, kuzu, ıstakoz, somon, istiridye, istiridye, tavuk ve hindi etini içermektedir.

KEMİK AĞRISI KONUSUNDA UZMANLARDAN YARDIM ALMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

kemik-agrisina-iyi-gelen-ilac

Bu yazı kemik ağrısına iyi gelen ilaç ağrı kesici kremler yağlar kaplıcalar bitki çayları okunacak dua bitkiler ne iyi gelir hangi doktor bakar bölüme gidilir doğal kesin bitkisel çözüm çare evde son tedavisi nasıl geçer anlaşılır bacak grip çatlak ayak ne sürülür ne geçirir ilaç isimleri kalça kaval kürek burun çene kemiği neden ağrır kemik ağrılarına hangi ilaç iyi gelir kemik ağrısını hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın