Kehribar Taşının Faydaları Nelerdir

0
1009
Okunma

Uzun zamandır şifalı taşlar hakkında paylaşım yapmaya fırsatım olmamıştı. Bu nedenle en sevdiğim taşlardan biri olan kehribar taşı hakkında bir yazı kaleme alarak geri dönüş yapmak istedim.

Bu yazımızda kehribar taşının faydaları ve özellikleri ile kehribar taşının neye iyi geldiğini ve nasıl kullanıldığını anlatmak istiyorum.

Kehribar Taşının Özellikleri: Özellikle soyu tükenmiş çam ağacından oluşan reçinenin fosilleşmiş halidir. Taş olarak bilinir ama reçinenin taşlanması sonucu oluşmuştur. Çok yumuşak ve çok hafiftir. Özellikle ısıtıldığı zaman elektriksel ve manyetik özelliği açığa çıkar.

Yaydığı sıcaklık enfeksiyonun yayılmasını önlediği ve soğuk algınlığını önlediği için, genelde boyunu çevresine takılır. Oldukça pahalı bir taş olduğundan, genellikle küpe gibi ufacık parçalar halinde satılırlar. Amber aşırı saydamdır. Bünyesinde bulunan kalıntılar nedeniyle oldukça hareketlidir.

Başlıca iki çeşidi vardır. İlki kırmızımsı sarı veya içinde kırmızı bulunan sarı yani kehribar rengindedir. Bünyesinde böcek görünümlü ipliksi maddeler ve hava kabarcıkları bulunur. Ayrıca saydam olmayan cinsi de bulunmaktadır. Gerçek kehribarın en önemli özelliği yakıldığında etrafa çam kokusu yaymasıdır. Taklit kehribar, plastik, cam, sentetik çam sakızından imal edilir. Bedenin dokunduğu kısımda terlemeyle karışık kaşıntı oluşturur.

Uyumlu Olduğu Burç: İkizler, Boğa, Aslan, Terazi, Kova.
Rengi: Portakal sarısı, kırmızımsı
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler: Baltık Denizi, Burma, Lübnan, Sicilya, Meksika, Romanya, Kanada, Dominik Cumhuriyeti, Polonya.

Kehribar Taşının Faydaları: Yaşamın bir yük olduğunu düşündüğünüz ve sorunlar altında ezilme hissettiğiniz anlarda, şifa yüklü enerjisiyle sizi canlandırır.

– Roma devrinde Kehribar, guatr tedavisinde kullanılmıştır. Günümüzde de bu yöntem çok yaygındır.
– Ağrıyan yere koyulduğunda ağrıları hafifletir. Kullanılan kehribarın ağrıyan yerin büyüklüğüyle orantılı olması, etkisini arttırır.
– Soğuk algınlığı, astım, bronşit ve alerji tedavisi için boyun bölgesinde kullanılır.

– Sol elde oynandığında bedenin elektrik yükünü toplar. Elektrik yükünü azalttığı için depresyona karşı etkilidir.
– Günlük olağan yaşantınızla, zihinsel ve ruhsal gelişiminiz arasındaki dengenin kurulmasını sağlar.
– Para getiren bir taş olduğuna inanılır ve bu sebeple kasalara konur.

– Takıntılara karşı iyi gelir. Böbrek, mesane ve dalağı temizler, sağlıklı çalışmasını sağlar.
– İlk bakışı çektiği için nazara karşı korur. Şakraları olumsuz enerjilerden arındırır.
– Akıl ve zekayı uyandırıp harekete geçirip, doğru kararlar vermenize yardımcı olur.

KEHRİBAR TAŞI HAKKINDA TAŞ UZMANLARINA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

kehribar-tasinin-faydasi

Bu yazı kehribar taşının faydası diğer adı faydaları kilo fiyatı oluşumu dinimizdeki yeri hikayesi maranki fiyatı nedir nerelerde bulunur ne kadar nerede satılır nereden alınır neden yapılır oluşur nasıldır nasıl temizlenir işlenir kullanılır anlaşılır oluşur bulunur yapılır çıkarılır tesbih kolye satın al kullananlar hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın