Katarakt için Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

0
752
Okunma

Katarakt ciddi bir hastalık gibi görünmese de günlük hayatı etkileyen bir durumdur. Katarakt rahatsızlığı görme açısının azalmasına neden olur ve tedaviyi zorunlu hale getirir.

Daha iyi anlamak adına kataraktın tanımını şu şekilde verebiliriz; katarakt göz bebeğimizin arka bölümünde bulunan merceğin yani lensin görme kalitesini düşürmesi ve şeffaflığını yitirip görmenin bulanıklaşmasına denir. Daha açık bir şekilde anlatmama gerekir ise görmemizin bulanık bir şekle dönüşmesidir.

Katarakt için Bitkisel Çözümler: Göz doktorunuzun karar vermesi ile göz ameliyatı ile gözdeki katarakt tedavisi ancak mümkündür. Peki ameliyat olmadan gözümüzdeki kataraktın ilerlemesini nasıl durdurabiliriz? Tam bu noktada imdadımıza katarakta iyi gelen bitkiler, yiyecekler ve bitkisel damlalar gelir.

Havuç Suyu: Aslında havuç görme yeteneği geliştirmeye yardımcı en etkili besindir. İçerdiği mineraller ve A vitamini ile göz sağlığını korumaya yardımcı olur. Bol bol havuç tüketilmesi uzun vadede katarakt hastalığını engeller.

Limon ve Gül Suyu Damlası: Küçük bir şişe alınır ve içerisine eşit miktarda limon suyu ve gül suyu eklenerek iyice karıştırılır. İyice çalkalandıktan sonra bir göz damlası ile gözlere uygulanabilir. Bu karışım gözlerde yanma hissi yaratır. Ancak bu yanma hissi kısa sürede geçer. Katarakt için en etkili çözümler arasındadır. Katarakt hastalarına bu karışım tavsiye edilmektedir. Son derece etkilidir. Var olan görüş açısı darlığını hafifletirken aynı zamanda bu hastalığın oluşmasını engeller.

Anason: Anasonun düzenli tüketimi, katarakt tedavisine katkıda bulunur. Her gün en az 6 gram anason tüketilmesi tavsiye edilir. Düzenli olarak tüketildiğinde olumlu sonuçlar alınmaya başlayacaktır.

Çiğ Sarımsak: Her gün 2 ya da 3 diş sarımsak tüketilmesi tavsiye edilir. Görüş alanını artırırken aynı zamanda kataraktın oluşmasını ve gelişmesini engeller. Gözlerde oluşan puslu görüntünün yavaş yavaş dağılmasına yardımcı olur.

Ballı Göz Damlası: Bal kullanımı da katarakt tedavisine yardımcı bir besindir. Eski Mısır döneminde katarakt tedavisi için kullanılmıştır. Bal aynı zamanda doğal bir anti oksidandır. Enfeksiyon ve tüm hastalıklar ile savaşmada son derece etkilidir. Bal göz damlası şeklinde suyla karıştırılarak da kullanılabilir. Katarakt hastalarına en sık tavsiye edilen çözümler arasındadır.

Badem: Birkaç tane badem suda geceden ıslatılır. Ertesi sabah bademler soyularak ezilir. Süte eklenerek tüketilir. Alternatif olarak gözlere kür şeklinde de uygulanabilir. Görme açısının gelişmesine yardımcı olur. Aynı zamanda katarakt tedavisinde de kullanılır.

Kabak Suyu: Havuç suyu gibi kabak suyu da göz sağlığı için oldukça etkili bir çözümdür. Katarakt için en etkili çözümler arasındadır. Bal kabağı suyu her gün içilebilir. Aynı zamanda gözlere de uygulanabilir. Gözlerde yaklaşık 15 dakika kadar tutulması önerilir. Ardından ılık su ile durulanır.

KATARAKT HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

katarakta-icin-bitkisel-cozum

Bu yazı katarakt için bitkisel çözüm kullanılan mercekler göz damlası şifalı bitkiler katarakta iyi gelen bitkiler göz damlası ilaçlar yiyecekler neden olan madde fako yöntemi ne iyi gelir nasıl düzeltilir geçer giderilir tedavi edilir doğal kesin çözüm katarakt hastalığına tedavisi katarakta mercek fiyatları markaları neden olan madde konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın