Kaşıntıya Ne iyi Gelir Bitkisel Tedavi

1
1286
Okunma

Sizlere bu yazımızda kaşıntı problemi için evde pratik şekilde uygulayabileceğiniz basit ama kesin çözüm sağlayan bitkisel tedavi yöntemleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

Kaşıntının nedeni ne olursa olsun, kaşıntıya iyi gelen bu doğal ve bitkisel tedavi formülleri ile kolayca kaşıntıya son verebileceksiniz.

Kaşıntıya Ne iyi Gelir? Kaşıntı durumu sürekli bir hale gelerek rahatsızlık oluşturmaya başladığında evde en sık şekilde uygulanan şifa yöntemleri şunlardır.

Karbonat: Bir fincan sodyum karbonatı, içi soğuk su dolu bir küvete ekleyin. Karbonatı iyice karıştırın. Yarım saat boyunca suda bekleyin. Havlu ile kurulanmak yerine elinizle ıslaklığı giderin. Bunu günlük olarak bir kere yapın.

Yulaf Ezmesi: 2 fincan yulaf ezmesini ılık su dolu bir küvete ekleyin. 15-20 dakika boyunca bu suda bekleyin. Ancak sıcak su kullanmayın çünkü sıcak su daha fazla tahrişe neden olabilir. Günde 3 kez bu banyoyu yapabilirsiniz. Bu vücudunuzdaki kaşıntının şiddetine göre değişiklik gösterir.

Limon: 1-2 taze limonun suyu çıkarılır. Çıkarılan limon suyu, bir pamuk kullanılarak etkilenen alana uygulanır. Kendisi kuruyana kadar bekletilir. Ardından ılık su ile yıkanır. Bir iyileşme oluşana kadar günde iki kez bu tekrarlanır.

Elma Sirkesi: 2-3 fincan elma sirkesi ılık banyo suyuna eklenir. 15-30 dakika boyunca suda beklenir. Ardından, cilt eller yardımı ile kurulanır. Ardından hafif bir nemlendirici kullanılır. Bu her gün yapılabilir.

Kaşıntıya iyi Gelen Bitkiler: Ciltte meydana gelen kaşıntı rahatsızlığı için cilt üzerine uygulanabilecek bitkisel ilaçların kaşıntıya iyi gelen ve yatıştıran özellikleri vardır. Bu şifalı bitkilerden bazıları kan otu, sakız otu, zeytinyağı, kara kafes otu, kuş otu ve sarı kantaron olarak sayılabilir. Bu bitkiler iltihap giderici, kaşıntı önleyici antiseptik özelliklere sahiptirler.

Kaşıntıya iyi Gelen İlaçlar: Kaşıntı sorunu için uygulanacak bazı tıbbi tedavi yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

Kortikosteroid Kremler: Bölgesel olarak uygulanarak kaşıntı kontrol altına alınabilir. Doktor, etkilenen bölgeye ilaçlı kremlerin uygulanmasını önerebilir. Ardından bu bölge, suya batırılmış pamuklu bir sargı ile sarılır. .

Kalsinörin İnhibitörü: Prtotopic ve Elidel gibi belli ilaçlar, bazı durumlarda kortikosteroid kremlerin yerine kullanılabilir. Özellikle de kaşıntılı alan büyük değilse.

Oral Antihistaminler: Doktorunuz, kaşıntının yatıştırılması için alerji önleyici ilaç tedavileri uygulayabilir. Bu ilaç grupları reçetesi ilaçlardır ve bazıları bireyi uykusuz bırakabilir. Bazı türleri ise, çok fazla uykulu bir hale getirebilir. Uykulu hale getiren ilaç, geceleri kaşıntı yüzünden uyuyamayanlar için özellikle yardımcı bir tedavidir.

KAŞINTI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

kasintiya-ne-iyi-gelir

Bu yazı kaşıntıya iyi gelen krem şeyler ilaçlar sabun ne iyi gelir için ilaç losyon bitkiler okunacak dua hangi doktora gidilir hangi bölüm bakar ne zaman geçer nasıl geçer giderilir önlenir tedavi edilir doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi kaşıntıyı ne alır tetikleyen yiyecekler geçiren krem ne geçirir kesen gideren gidermek kesmek konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

  1. merhaba yüzümdeki kaşıntı ve kızarıklıklara nepyaptiysam gitmiyor doktora bile gittim ilaçları kullaniyorum bir çaresini bulamadim yardimcu olursaniz sevinirim

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın