Kasık Şişmesi Nedir Nedenleri ve Tedavisi

2
1193
Okunma

Erkeklerde ve kadınlarda ortaya çıkabilen bir sorun olan kasık şişmesi her yaşta kişinin başına gelebilir.

Biz şimdi sizlere kasık şişmesinin nedenlerini, ortaya çıkabilecek tehlikeli belirtileri ve kasık şişmesi tedavisi hakkında derlediğimiz bilgileri anlatacağız.

Kasık Şişmesi Nedenleri: Enfeksiyona bağlı olan nedenler; selülit (cilt enfeksiyonu), apse (vücudun bir yerine irin birikmesidir), epididimit (testis iltihabı veya enfeksiyonu), bacakta enfeksiyon Klamidya, genital herpes veya bel soğukluğu gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklar.

Enfeksiyona bağlı olmaması durumunda; Alerjik reaksiyonTestis kanseri veya testis iltihabı, kasık bölgesinde oluşan yaralanma, kasık fıtığı, böbrek taşları, lenfatik obstrüksiyon, bölgede gerginlik, lipom ya da kas çekilmesi oluşumu, kas gerilmeleri, testis tümörü, testislerin şişmesi (orşit), hidrosel (testis torbasında su toplanması) gibi nedenlere bağlı olarak gerçekleşir.

Kasık Şişmesinde Tehlike Belirtileri: Aşağıda sıralanan durumlar kasık şişmesi ile beraber ortaya çıkarsa çok acil şekilde bir doktora görünmelisiniz.

Genital bölgede ağrı veya kaşıntı, Ağrılı idrar yapma, Kasıkta veya kasık bölgesinde şişmiş lenf düğümleri, Kanlı idrar yapma, Kanlı dışkı, Nefes alma zorluğu ve hırıltılı solunum, Baş dönmesi, Sersemlik, Alt karın (kasık) ağrısı, Ateş yükselmesi, Mide bulantısı veya kusma, Kasık bölgesinde kızarıklık oluşması, Kasıklarda sıcaklığın artması, Penis veya vajinadan sarı, irin benzeri akıntılar olması.

Kasık Şişmesi Tedavisi: Kasık şişmesi nedenlerinin enfeksiyondan kaynaklanması durumunda tedavi kanser tümörü veya diğer sebeplere göre çok daha kolaydır. Böyle bir durumda ilaç tedavisine başvurulur veya gerekli görülürse cerrahi bir ameliyata da girilebilir.
Kasık şişmesi tedavinin mümkün olduğu kadar erken başlaması kişinin sağlığı için oldukça önemlidir. Yani unutulmamalıdır ki erken teşhis hayat kurtarır.

Kasık şişliği ameliyatında şişen bölgenin çevresinde 6-7 cm bir kesi yapılarak, karın duvarının direncini sağlayan derin zar katmanlarına kadar ilerlenir. Gevşek ya da yırtılmış zarlar onarılır.

KASIK ŞİŞMESİ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

kasik-sismesine-ne-iyi-gelir

Bu yazı kasık şişmesi nedir nedenleri ne anlama gelir neden olur ne zaman geçer kasık şişmesinin nedeni sebebi nasıl olur geçer için ilaç tedavi ameliyat doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi ne iyi gelir iyi gelen bitkiler şeyler ilaçlar hangi doktor bakar hangi bölüme gidilir erkekte kadında hamilelik belirtisi midir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

2 YORUMLAR

  1. Benimde sağ kasığımda şişlik var ama ağrısı veya başka bir şeyi yok bazen lavabo ihtiyacımı giderdiğmde küçülüyor ama 10 15dk sonra yine şişiyor ama bir öncekine göre biraz daha aç şişliği ben ne yapabilirim şişmemesi için

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın