Kas Romatizmasına İyi Gelen Bitkiler İlaçlar Besinler

0
851
Okunma

Hani bazı hastalıklar vardır sadece bu dertten şikayeti olanların kolayca anlayabildiği. İşte kas romatizması hastalığı da bu tip bir rahatsızlıktır.

Bu yazımızda kas romatizmasına karşı doğal çözümler ve alternatif tedavi konusunda neler yapabileceğinizi sizlere anlatmak istiyorum. Yazımızı beğenirseniz yorum yaparak ve yazıyı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.

Kas Romatizmasına Ne iyi Gelir? Oldukça kolay bulunan şifa kaynakları ile kas romatizmasına kesin çözüm sağlamak çok kolay. Sizde ev ortamında kas romatizmasına karşı önlemler alabilirsiniz.

Zencefil; uyarıcı etkiye sahip bu bitki kan damarlarının genişlemesini sağlayarak kan dolaşımını hızlandırmakta ve romatizma ağrılarının azalmasına yardımcı olmaktadır.
Domates; C vitamini deposu olan bu sebze romatizma hastalıklarının tedavisinde ve ağrıların giderilmesinde oldukça yapıcı bir etkiye sahiptir.
Menekşe Yağı; kas romatizmasına bağlı olarak ortaya çıkan ağrılarda ağrılı bölgeye masaj yaparak sürülmesi ağrıyı dindirmek için oldukça faydalıdır.
Enginar; vücuttaki zehri atma özelliği ile başta romatizma hastalıkları olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. İçeriğinde bulunan folik asit ve potasyum ile kemiklerin güçlenmesini sağlamaktadır.
Kekik; birçok romatizma kreminin içeriğinde bulunan kekik bir çeşit doğal yağdır ve vücutta bulunan diğer yağların parçalanmasını sağlar. Kekik yağı kas romatizması olan bölgelere sürüldüğünde ağrıları büyük oranda azaltmaktadır.
Zeytin Yağı; kolaylıkla temin edilebilen bu yağ ile kas ağrılarının olduğu bölgeyi masaj yaparak ovmak ağrıları azaltmaktadır.
 
Hindistan Cevizi Yağı; eklem ve kas ağrılarını giderici etkiye sahiptir.
Lahana; lahana yaprakları kaynatılarak püre halime getirilir ve kas ve eklem ağrılarının olduğu bölgeye sürülür.
Lavanta Yağı; eklemler ve kaslar için oldukça faydalı bir yağdır. Ağrı olan bölgeye hafif masajlarla ovarak sürmek ağrılarının giderilmesinde oldukça etkili bir yöntemdir.

KAS ROMATİZMASI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAkas-romatizmasina-bitkisel-cozum

Bu yazı kas romatizmasına iyi gelen besinler kaplıcalar şifalı bitkiler yağlar bitki spor yiyecekler ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm çare tedavisi son hangi bölüm doktor bakar kaplıca iyi gelir mi sıcak iyi gelir mi sülük tedavisi için dua hangi doktora gidilir gitmeliyim egzersizler ilaç isimleri ne yapılmalı nasıl anlaşılır olur teşhis edilir beslenmeli konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın