Kas Romatizması Nedir Nasıl Tedavi Olur

0
1080
Okunma

Bu yazımızda sizlere kas romatizması hastalığı hakkında genel ve kısaca bilgiler vermek istiyorum.

Sadece başına gelenlerin zorluğunu anlayabildiği kas romatizması nedir, nedenleri nelerdir, nasıl geçer ve tedavisi konusunda bilgileri sizlere sunacağım.

Kas romatizması hakkında bilgiler verdikten sonra ise size kas romatizmasına ne iyi gelir veya neler yapabiliriz bunları da açıklayacağım.

Kas Romatizması Nedir: İlk önce şunu söylemek istiyorum. Vücudun hassas sayılan 18 farklı noktası mevcuttur ve bu noktaların 11′inde kas romatizması görülmektedir.

Kas romatizması ihtimali olan bu bölgelerde bulunan kaslar ve dokular, meydana gelen iltihap oluşumu sonucunda kas romatizması ile karşı karşıya kalabilir.

Kas romatizması genel olarak; boyun, göğsün üst kısmı, sırtın üst bölgesi, diz ve dirsekler, bel bölgesi, kalça ve baldır bölgelerinde meydana gelmektedir. Hassas dokularda oluşan iltihaplanmalar sonucu ortaya çıkan kas romatizması nedeniyle oluşan ağrılar farklı şekillerde tanımlanır. İltihaplı olan bölgede görülen bıçak gibi keskin ağrılar, zonklama hissi, uyuşma ve yanma durumu kas romatizmasının belirtileri olabilir.

Kas Romatizması Belirtileri: Şimdi bu ihtimalli olan belirtileri daha geniş şekilde ele alalım. Kas romatizmasının belirtileri herkeste farklılıklar göstermekle birlikte, genel olarak boyun, göğsün üst bölümü, dirsekler, sırt bölgesi, diz ve bel gibi bölümlerde 3 ay ve daha uzun süreyle oluşan hassasiyet, ağrı ve bu kaslarda sertleşme olarak ortaya çıkmaktadır.

Kas Romatizması Nedenleri: Kas romatizmasının başlıca nedenleri; aşırı yorgunluk, uyuşukluk, düzensiz uyku ve uyku bozukluklarıdır. Bu nedenlerden bağımsız veya nedenlerin sonucu olarak baş ağrısı, depresyon, sindirim sistemi sorunları yaşanabilmektedir. Sindirim sistemi sorunları kas romatizması şikayeti olan kişilerde çok sık görülmektedir.

Kas Romatizması Tedavisi
Kas romatizması belirtileri ile karşılaşan birisinin mümkün olan en kısa sürede doktora giderek tedavi sürecini başlatması gerekmektedir.

Aşağıdaki listede kas romatizması tedavisi için kullanılan yöntemleri sıraladım. Doktor bu listeden bir yöntemi ya da bir kaç yöntemi bir arada kullanarak tedaviye başlar. Kas romatizması hastalarda farklı sorunlara neden olduğu için tedavi yöntemi de farklılıklar gösterebilir.

– Kasların mümkün olduğunca sıcak tutulması.
– Sıcak su ile yapılan banyo.
– Kas romatizması olan bölgeye bitkisel yağlar ile yapılan masaj.
– Hafif şekilde uygulanması zorunlu olan egzersiz programları.
– Fizik tedavi amaçlı uygulamalar.
– Kas romatizması ilaçları ile tedavi uygulanmaktadır.

Bu bilgilere ek olarak kas romatizmasına bitkisel çözüm sunan kas romatizmasına ne iyi gelir başlıklı konuyu okumanızı tavsiye ediyoruz.

KAS ROMATİZMASI HAKKINDA SORULARINIZI UZMANLARIMIZA İLETMEK İÇİN YAZIYA YORUM YAPABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

kas-romatizmasinin-belirtileri

Bu yazı kas romatizmasının belirtileri tedavisi zararları nedenleri sebepleri ilerlemesi nelerdir bitkisel çözüm tedavisi var mı kas romatizmasına iyi gelen şifalı bitkiler kaplıcalar besinler yağlar hangi doktor bölüm bakar ne iyi gelir nedir ne demek neden olur nasıl olur teşhis tedavi edilir geçer anlaşılır belirlenir başlar iyileşir kas romatizmasını tetikleyen konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: kas romatizması neden olur, kas romatizmasi hangi yiyecekler iyi olur, kas romatizmasi nasil anlasilir

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın