Kaş Dökülmesi Neden Olur Nasıl Geçer

0
523
Okunma

Biz kadınlar her anlamda güzel olmak için ne yazık ki bazen olur olmadık işlemler ve hatalar sonucunda güzelliğimizi kusurlu hale getiririz. Bu tip güzellik hatalarına en yaygın şekilde kaş dökülmesi durumunda karşı karşıya gelmek mümkündür.

Kaş dökülmesi her 100 kişiden 1’inde görülebilen, genellikle önemsenmeyen bir problemdir. Kaş dökülmesinin tıptaki adı kaş madarozisi olarak geçer.

Bir insanda ortalama olarak 600-700 arası kaş teli vardır. Kaş dökülmesi kadınlarda daha sık görülen bir rahatsızlıktır. Bunun nedeni yazıya girerken belirttiğimiz gibi; kadınların erkeklerle kıyaslandığında kaşları ile daha çok oynamasıdır.

Kaş Dökülmesinin Nedenleri: Kaş dökülmesinin başlıca nedenleri şunlardır;

1. Stres
2. Yetersiz ve dengesiz beslenme
3. Tiroit hastalığı
4. Yan etkisi olan ilaçlar
5. Mantar enfeksiyonları
6. Kaş bölgesinde çarpmalar ve yaralanmalar
7. Hormon seviyesindeki değişiklikler

Kaş Dökülmesi Tedavisi: Bu nedenlerle ortaya çıkan kaş dökülmesinin önüne geçmek ve engel olmak için ilk etapta dökülmeye neden olan faktörü yok etmek gerekir. Genel olarak kaş dökülmesi tedavisinde şu yöntemler uygulanabilir.

Cildi Rahatsız Eden Ürünlerden Kaçının
Eğer atopik dermatit hastasıysanız cilde zarar veren cilt bakımı ürünlerinden ve sabunlarından uzak durum. Bu konuda bir dermotolojiste danışırsanız, hangi ürünlerin size göre olduğunu söyleyecektir.

Saç Kıran İçin İğneler: Saç kırandan şikayetçi  insanlar için kortikosteroid iğneleri kaş dökülmesinin olduğu bölgelere uygulandığında kaşlar yeniden çıkmaya başlayacaktır.

Kaş Çıkarıcı Ürünler: Kaş foliküllerini güçlendirerek kaşların çıkmasını sağlayan ürünleri deneyebilirsiniz.

Hormon Terapisi: Tiroid yetmezliği hastaları görecekleri hormon terapisi ile sağlıklarını kavuşabilirler. Bu da kaş dökülmesini ortadan kaldıracaktır.

Kaş Ekimi: Eğer yukarıdaki tedavi yöntemleri işe yaramazsa kaş ekimini düşünebilirsiniz. Bu operasyon kaş dökülmesinin bulunduğu yerlere mikro kıl dokuları konularak yapılır ve ekilen bu dokuların büyüyerek kaşa oluşturması hedeflenir.

Eğer dilerseniz site içerisinde arama yaparak kaş dökülmesine karşı bitkisel çözümleri anlattığımız konuyu okuyabilirsiniz.

KAŞ DÖKÜLMESİ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİ OLACAKTIR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

kas-dokulmesi-nasil-gecer

Bu yazı kaş dökülmesi nedeni neden olur nedir ne iyi gelir nasıl geçer önlenir durur giderilir sebepleri nedenleri sebebi için ilaç dua ne yapılır hangi bölüme doktora gidilir hastalığı tedavisi doğal yöntemler bitkisel çözümler kaş dökülmesini önlemek için ne yapılır ne engeller ne önler durdurmak nasıl önleriz konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın