Karpuz Detoksu Ne Zaman Nasıl Yapılır

0
1691
Okunma

Son dönemde oldukça revaçta olan bir zayıflama ve temizlik yöntemi olan karpuz detoksu hakkında bilgi vermek istiyorum bu yazımızda.

Ahmet Maranki hocamızın verdiği tarife göre içinde bulunduğumuz 2017 yılında ve bu yılı takip eden 2018, 2019, 2020 yıllarında, hicri takvime göre şaban ayının 13-14 ve 15. günleri ile, yine hicri takvimde şaban ayının son üç günü karpuz detoksu uygulamak için en uygun zaman aralığıdır. Ayrıca Şevval ayının 12-13-14. günleri ile son 3 günü yine karpuz detoksu günüdür.

Şimdi sizlere karpuz detoksunun nasıl yapıldığını kısaca aktaralım. Daha sonra ise detoks için ufak hatırlatmalarda bulunalım.

Kahvaltı: 3 bardak bitki çayı ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70′ten fazla olanlar ise 1000 gram karpuz tüketmeli.

Öğle: 3 bardak bitki çayı ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram,70′ten fazla olanlar ise 1000 gram karpuz tüketmeli.

Akşam: 3 bardak bitki çayı ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70′ten fazla olanlar ise 1000 gram karpuz tüketmeli.

3 gün boyunca devam eden karpuz detoksunda, her öğünde en az 3 fincan yeşil çay yada muhtelif bitki çayları ve PH seviyesi yüksek, kaliteli, alkali sular bolca tüketilmelidir. Bitki çaylarının içine tatlandırıcı olarak sadece çiçek balı kullanılmalıdır.

Karpuz seçerken gübreli, iri ve hibrit (dölsüz) tohumlu karpuzlarla, kabaktan aşılanmış karpuz olmamasına kesinlikle dikkat edilmelidir. Karpuz detoksuna başlamadan 3 gün önce, detoksun etkisini artırmak amacıyla kırmızı et, kızartma, tavuk eti, konsantre gıda, siyah çay, beyaz ekmek gibi gıdaları tüketmemeye özen gösterilmelidir. İki detoks arasında geçen sürede de bu kurala uyulmalıdır.

NOT: Kanser, hepatit A-B-C, kalp damar rahatsızlıkları, kısırlık, reflü, diyabet, boyun fıtığı, bel fıtığı, MS hastalığı gibi kas hastalıkları, böbrek rahatsızlıkları, obezite, psikolojik bozukluklar, üst solunum yolu hastalıkları karaciğer rahatsızlıkları, bağırsak sorunları ve safra kesesi olanların; detokstan daha iyi netice elde edebilmeleri için karpuz detoksu uyguladıktan önce veya sonra kiraz detoksu yapması çok faydalı olacaktır.

KARPUZ DETOKSU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

karpuz-detoksu-kac-kilo-verdirir
Karpuz Detoksu Kaç Kilo Verdirir

Bu yazı karpuz detoksunun faydaları kaç kilo verdirir yapanların yorumları nasıl yapılır tarihleri ahmet maranki ne zaman tarihi 2018 2019 2020 karpuz detoksu nedir zamanı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: maranki karpuz detoksu 2016, karpuz detoksu, karpuz detoksu 2017, Karpuz detoksu 2016

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın