Karınca Yumurtası Yağının Faydaları ve Zararları

1
3491
Okunma

Bu aralar sitede paylaştığım yazılar genelde bitkisel yağlar üzerine. Yaz ayları yaklaştıkça kadınların güzellik ve bakım tutkuları ön plana çıkıyor. İşte bu noktada bende tüylenme ve kıl problemi konusunda oldukça etkin bir rol oynayan karınca yumurtası yağı hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Karınca yumurtası yağı nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri ve zararları nelerdir gibi sorulara cevap aramak istiyorum.

2 yıl önce satışa sunulan ilk karınca yumurtası yağı markası olan Tala’dan sonra, yine İran’dan ithal edilen Roja ve Gutto markaları da pazarda yerini aldı. İnternet üzerinden siparişle satışına başlanan, ardından eczane ve marketlere de giren karınca yumurtası yağına ilgi artınca, sahteleri de piyasada boy göstermeye başladı.

Karınca Yumurtası Yağının Faydaları: Bacak ve kasık gibi bölgelerde pürüzsüz bir görünüme sahip olabilmek için karınca yumurtası yağından istifade etmeliyiz. Karınca yumurtası kremi içeriğinde ayrıca cildi besleyen ve cildi gerginleştirici etkileri olan kazı önemli mineraller ve vitaminler de bulunuyor.

Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Kullanılır? Öncelikle istenmeyen tüylerden kurtulmak istediğimiz bölgeye karınca yumurtası yağı sürmeden evvel, cımbız, ağda, epilasyon aleti gibi yöntemlerle uygulama yapıyoruz.

Daha sonra karınca yumurtası kremi ile tüylerden kurtulmak istediğimiz bölgeye masaj yapıyoruz. Bu masaj yaklaşık olarak 15 dakika sürüyor ve karınca yumurtası yağının cildin derinlerine nüfuz etmesini sağlamalıyız.

Burada önem arz eden konu şu ki, epilasyon ve ağda sonrasında bu krem uygulanmalıdır. Çünkü kremin etkisi daha çok kıl köklerine ulaşmalı. O nedenle alabildiğimiz istenmeyen tüyleri alıp gerisini karınca yumurtası kremine bırakıyoruz. Bu kremi epilasyon veya ağda yaptığımız her 3-4 haftada 1 kez uygulamak gerekiyor. İstenmeyen tüylerin kökünü kurutucu etkiye sahip olan karınca yumurtası kreminin etkisi 2. aydan itibaren görülebiliyor.

Karınca Yumurtası Yağının Yan Etkileri: Karınca yumurtası yağı vücuttaki en hassas olan yerlerde bile kullanılabilir. Yüzünüzdeki istenmeyen tüyler için, 1 şişe yağ yeterli gelir. Yan etkisi bulunmayan, bu doğal yağın etkilerini gösteren başka bir yağ bulunmamaktadır. Sadece tüylerin olduğu bölge temizlendikten sonra tahriş etkisi bulunuyorsa, bir süre bölgenin dinlendirilmesi gerekir.

Bu yağı bebeklerde kullanacaksanız, yeni doğan döneminde 40 gün boyunca kullanabilirsiniz. Yetişkinler ise, tüylü bölgedeki kıllar yeniden çıkıncaya kadar kullanabilir. Daha sonra 15 gün kadar ara verilerek, yeniden aynı uygulamalar yapılmalıdır.

KARINCA YUMURTASI YAĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

SİTEMİZDE BULUNAN BÜTÜN KONULARI ALFABETİK ARŞİV BÖLÜMÜNDEN İNCELEYEBİLİRSİNİZ

Bu yazı karınca yumurtası yağının faydaları ve zararları bebeklerde kullanımı zararı var mı orjinali nasıl anlaşılır faydası sahtesi fiyatı kullanımı tala nedir nerede satılır neden yasaklandı nereden alınır bulunur neye iyi gelir ne işe yarar nasıl kullanılır eritilir elde edilir yapılır uygulanır kokar bioder kremi ekşi eczane hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın