Karın Ağrısına iyi Gelen Şeyler Çaylar ilaçlar

1
646
Okunma

Toplumda en sık rastlanan ağrı çeşitleri arasında karın ağrısı bulunmaktadır. Hiç kimse yoktur ki hayatı boyunca ben karın ağrısı çekmedim demesin.

Karın Ağrısına Ne iyi Gelir? Size bu yazımızda herkesi ilgilendiren karın ağrısına karşı kullanılacak doğal çözüm yolları ve yöntemleri aktarmaya çalışacağım.

Sizde ev ortamında kolay şekilde karın ağrısı probleminizi yok edebilirsiniz. Eğer ki karın ağrısı hakkında kafanıza takılan sorular varsa, yorum yazarak uzmanımıza iletebilirsiniz. İşte baştan sona karın ağrısına iyi gelen şeyler…

– Bir miktar tatlı badem içi havanda dövülür ve ezilip süt ile karıştırılarak içilir. Özellikle bebeklerin karın ağrısı için faydalı olur.
– Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı nane ve küçük bir parça limon kabuğu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı acı pelin katılıp soğuduktan sonra ağrılı durumlarda yudum yudum aç karnına kullanılır.
– Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı tarçın katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir su bardağı soğuk suyun içine bir çay kaşığı benekli yılanyastığı katılıp sekiz saat beklendikten sonra, süzülerek, her Öğünden önce ve sonra birer yudum olmak üzere günde altı yudum ve her seferinde bardak, sıcak suyun içinde ısıtılarak içilir.
– Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı anason katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı san şebboy katılıp soğuduktan sonra ağrılı durumlarda günde üç çay kaşığı aralıklarla birer çay kaşığı olarak kullanılır. Daha büyük miktarda kullanılması bitkinin zehirli olmasından ötürü sakıncalıdır.
– Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı şahtere katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir litre üzüm sirkesinin içine, havanda iyice dövülmüş olan 3/4 anason katılıp kaynatılmasının ardından, süzülerek elde edilen anason posası alınıp üzerine yarım kahve fincanı yakılmış ve dövülmüş bir çorba kaşığı şap ilave ettikten sonra, iyice karıştırılarak temiz bir tülbentin arasına konulup karın bölgesinin üzerine bağlanır.
– Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı çörek otu ile bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp macun haline getirildikten sonra yenilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı papatya katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
– Havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı tarhun tohumu ile bir tatlı kaşığı süzme bal karıştırılıp macun haline getirildikten sonra yenilir.

– Bir adet iri baş soğan mikser yardımıyla sıkıldıktan sonra elde edilen suyu bir kahve fincanı suyun içine bir çay kaşığı katılarak içilir.
– Karnın üzerine iki kat havlu koyulup üzerinde kızgın ütü gezdirilir.

KARIN AĞRISI PROBLEMLERİ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAkarin-agrisina-ne-iyi-gelir

Bu yazı karın ağrısına iyi gelen bitki çayları şeyler şey yiyecekler çay içecekler hap dualar çorbalar masaj ne iyi gelir regl içecek yaklaşım ne iyi olur için ilaçlar iğne hangi doktora gidilir bölüm bakar okunacak dualar ayet esmaül hüsna nasıl giderilir olur geçer evde tedavi doğal kesin bitkisel çözüm çare son tedavisi karın ağrısını ne geçirir geçiren yiyecek müzik geçirecek hareketler en iyi ne geçirir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın