Karaciğer Yetmezliğine iyi Gelen Besinler Bitkisel Tedavi

0
781
Okunma

İnsanın en hayati organlarından birisi karaciğer olarak nitelenebilir. Sağlıklı bir bireyde karaciğerde meydana gelebilecek sağlık sorunlarından birisi de karaciğer yetmezliğidir.

Bu yazımızda karaciğer yetmezliğine karşı doğal ve bitkisel çözümleri sıralamaya çalışacağız. Unutmayın ki sağlıklı beslenme karaciğerin performansı açısından çok önemlidir. Bu sebeple karaciğer yetmezliğinden uzak durmak için iyi ve dengeli beslenme şarttır.

Karaciğer Yetmezliğine Ne iyi Gelir? Karaciğer yetmezliğine iyi gelen yiyecekleri ve bitkileri sıralamak istersek; çilek, enginar, kayısı, greyfurt, havuç, lahana suyu ilk akla gelenlerdir. Peki bunları nasıl tüketirsek karaciğer sağlığı açısından fayda sağlar?

– Her gün öğle yemeklerinden yarım saat önce hiçbir şey ilave etmeden tüketeceğiniz bir porsiyon preslenmiş çilek lapası, karaciğer yetmezliğine karşı önemli bir takviye oluşturur. Tüketeceğiniz çileklerin hormonsuz olmasına özen gösterin.

– Genel olarak karaciğer metabolizmasının sağlıklı ve düzenli çalışmasında enginarın katkısı büyüktür. Karaciğer sağlığı için haftada 2-3 kez bir porsiyon, az suda haşlanmış enginar tüketmeye çalışın.

– Taze kayısı tüketmek karaciğer dostudur.

– Yemeklerden önce 1 çay bardağı taze sıkılmış greyfurt suyu içilir.

– 15 gün boyunca yemeklerden önce 1 bardak taze sıkılmış havuç suyu içilirse karaciğer yetmezliğine çok faydalıdır.

– 1 fincan taze hazırlanmış lahana suyuna 1 fincan su katılıp öğle ve akşam yemeklerinden 15 dakika önce aç karnına içilir.

– Bol bol su için. Motor yağı nasıl bir makinenin hareketli parçalarını sürtünmeye karşı korursa vücudumuzda da su aynı işlevi görür. Metabolizmanın tam kapasite çalışabilmesi için yeteri kadar su tüketmek çok önemlidir.

– Aşırı tütün, beyaz şeker, aşırı kafein tüketimi karaciğerin baş düşmanları arasındadır. Bu keyifli ve vazgeçilmezleri kararında tüketmek karaciğerinizin sağlıklı kalması için çok önemlidir.

Dilerseniz farklı bir başlıkta yazdığımız; karaciğer yetmezliği nedir başlıklı konuyu okuyarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

KARACİĞER YETMEZLİĞİ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

karaciger-yetmezligine-ne-iyi-gelir

Bu yazı karaciğer yetmezliğine iyi gelen yiyecekler bitkiler şeyler şifalı bitkiler ne iyi gelir neden iyi gelir bağlı siroz hangi bölüm bakar hangi doktora gidilir doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi kesin çare evde son için kullanılan ilaçlar diyet nasıl olur oluşur tedavi edilir beslenmeli geçer gelişir başlar oluyor bir hastalıktır hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: karaciğer yetmezliğine ne iyi gelir

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın