Karaciğer Yağlanmasına Karşı Kür iyi Gelen Bitkiler

0
807
Okunma

Karaciğer hastalıkları arasında en sık rastlanılanı sanırım karaciğer yağlanmasıdır. Özellikle düzensiz beslenme, sigara, uyku bozuklukları ile daha belirgin bir şekilde bireylerde karaciğer yağlanması oluşmaktadır.

Biz sizlere bu yazımızda karaciğer yağlanmasına iyi gelen ve alternatif tedavi imkanı sağlayan bir kürü tanıtmak istiyoruz. Daha sonra ise karaciğer yağlanması için iyi gelen ve iyi gelmeyen yiyecekler ile bitkiler hakkında bilgi vereceğiz.

Bitkisel Çözüm: Karaciğer yağlanması için mükemmel bir yardımcı tedavi maydanoz-limon kürü uygulamasıdır. Ahmet Maranki bu kürü karaciğer yağlanmasına iyi gelen kür ve yiyecekler listesinin en başına yazmış durumda.

Tarifi: Saplı olarak 15-16 adet taze maydanozu mutfak robotuna yada eliniz ile biraz parçalayarak koyun ve üstüne yarım limon suyu (iki yemek kaşığı) ve yarım bardak su ilave edin. Mutfak robotunu çalıştırın, iyice karıştırarak sabah kahvaltısından yarım saat önce aç karnına tamamını için. En erken yarım saat sonra kahvaltıya başlamanız kürün etki etmesi için çok önemlidir.

15 gün ara vermeden her gün sabah bu kürü uygulayın ve 15 günlük uygulamadan sonra 1 hafta ara verin. 1 hafta ara verdikten sonra tekrar 15 gün aynı şekilde uygulayın ve kürü tamamlayın. 5-6 ay sonra durumunuza göre bu kürü aynı şekilde tekrar etmek size kalmış bir durum.

Eğer, orta ya da ileri derecede karaciğer yağlanması söz konusu ise, Maydanoz Limon kürüne ek olarak aynı günün akşam yemeğinden iki saat sonra lavanta kürü de uygulanmalıdır.

Yılda 2-3 sefer uygulanacak Maydanoz Limon kürü ile karaciğer yağlanmasına kesin çözüm sağlamış olursunuz. Unutmamanız gereken bir önemli not daha ekleyelim; Karaciğer yağlanması önlenmezse siroza veya karaciğer kanserine neden olabilmektedir. Bu kürü kullanmanız halinde daha başlamadan bu sorunlara doğal çözüm sağlamış olacaksınız.

Karaciğer Yağlanmasına iyi Gelen Yiyecekler: Biliyoruz ki karaciğer yağlanmasının sebebi tamamen sağlıksız ve dengesiz bir beslenme ve diyet listesi uygulanmasıdır. Öyleyse sağlıklı sebze ve meyveler tüketerek karaciğer yağlanmasına karşı çözüm sağlamanız mümkündür.

Sebzeler: Sülfür içeren besinler karaciğeri temizlemek için çok etkendir. Gıdalar, çevresel faktörler ve ilaçlar sebebiyle vücuda giren kimyasallardan kurtulmak için sülfürlü sebzelerden bol miktarda tüketmek gerekir.

Sülfür bakımından zengin sebzeler soğan, sarımsak ve lahanadır. Ayrıca brokoli ve brüksel lahanası tüketerek karaciğeri temizleyecek miktarda sülfür sağlayabilirsiniz.

Meyveler: Antioksidan bakımından zengin meyveler karaciğerin normal fonksiyonlarını yerine getirmesine yardımcı olurken zararlı toksinlere karşı koruma sağlar. Kivi, çilek, yaban mersini ve kızılcık gibi meyveler antioksidan bakımından oldukça zengin meyveler listesinde başı çeker.

Karaciğere Zararlı Yiyecekler: Karaciğer yağlanması probleminiz varsa bu sıralayacağımız yiyecekler ve besin maddelerinden mümkün olduğunca kaçınmalısınız.

– Kırmızı et, margarin, kızartılmış gıdalar doymuş yağ içerir ve sadece karaciğer için değil kalp ve damar sağlığı açısından da zararlıdır.

– Kırmızı et ve yağlı etler yerine tavuk eti, hindi eti veya balık tüketebilirsiniz. Yağ çeşitleri içerisinden zeytin yağını tercih etmek fayda sağlayacaktır. Özellikle margarinden kaçınmalısınız.

– Fazla tuz tüketimi vücudun tuttuğu su miktarını arttırdığından dokularda biriken sıvılar ödem oluşumuna neden olabilmektedir. Bu sebeple tuz tüketimini azaltmak hatta tamamen bitirmek faydalı olacaktır.

– Yüksek oranda sodyum içeren konserve yiyecekler, fast food ürünleri, şarküteri ürünleri, işlenmiş etler, hazır çorbalar gibi yiyeceklerden uzak durmaya çalışın.

KARACİĞER YAĞLANMASI HAKKINDA SORULARINIZI YORUM YAZARAK UZMANLARIMIZA İLETMENİZ MÜMKÜNDÜR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAkaraciger-yaglanmasina-ne-iyi-gelir

Bu yazı karaciğer yağlanmasına iyi gelen bitkiler yiyecekler meyveler şeyler gıdalar kürler bitki çayları nelerdir diyet neden olan ilaçlar ne iyi gelir karşı hangi meyve sebze iyi gelir enginar kürü maydanoz yasak olan yiyecekler ne yememeli ne yapılabilir ne yapılır ne yapmalıyız nasıl giderilir beslenmeli anlaşılır ölçülür belli olur azaltılır geçer engellenir tedavi edilir iyileşir için lavanta kürü egzersizler bitkisel doğal kesin çare çözümler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: karaciğer yağlanmasına iyi gelen bitkiler

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın