Karaciğer Ağrısına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

1
1023
Okunma

Sizlere bu yazımızda karaciğer ağrılarına iyi gelen doğal ve bitkisel yöntemleri anlatmak istiyorum.

Karaciğere iyi gelen yiyecekler, ilaçlar ve bitki çayları ile karaciğer ağrısını hafifleten ve yok eden bitkisel çözüm önerilerini sizler için derledik.

Karaciğere Ne iyi Gelir? Küçük ve basit öneriler ile karaciğer sağlığını korumanız mümkün. İşte size tavsiyeler.

Az alkol tüketin,

Karaciğerdeki kolesterol seviyesini düşüren pektin bakımından zengin portakal ve elma tüketin,

Yeşil yapraklı sebze, soğan tüketin,

Yağ alımını azaltın, Sodyum (tuz) tüketimini azaltın,

Yüksek kolesterol içeren gıdaların tüketimini sınırlandırın,

Kahve ve çayı azaltmak karaciğerin temizlenmesine yardımcı olacaktır,

Düzenli olarak limon suyu içmek karaciğeri toksinlerden arındırır,

C ve E vitamini bakımından zengin domates tüketin,

Karaciğeri temizlerken yeşil çay içmek bağışıklık sisteminizi güçlendirir,

Günde 8 bardaktan az olmamak üzere bol bol su için,

Selenyum ve antioksidan bakımından zengin sarımsak tüketin.

Karaciğere iyi Gelen Bitki Çayları: Karaciğer sağlığınızı korumak için sizlere iki adet bitki çayı tarifi vereceğim.

Deve Dikeni Çayı: Meryem ana dikeni, boğa dikeni, mübarek dikeni gibi adlarla da bilinen deve dikeni karaciğeri temizlemek için en çok önerilen bitkiler arasında ilk sırada geliyor.

Deve dikeninin içinde bulunan “silymarin” ve “silyin” adlı kimyasallar gıdalar yoluyla alınan zararlı toksinlerin vücut tarafından emilmeden sistemden atılmasına yardımcı oluyor. Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü tarafından yayınlanan çeşitli dosyalarda deve dikeni, mantar zehirlenmesine karşı etkili bir bitki olarak yer alıyor.

Karahindiba Çayı: Sindirim sistemini destekleyen bir ot ola karahindiba, safra üretimini arttırarak karaciğerde biriken zararlı toksinlerin dışkı yoluyla atılmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda bitkinin iltihap önleyici özelliği, karaciğer tahribatına yol açan iltihaplanmaların tedavisine yardımcı olabilir. Karahindiba çayının diğer faydaları arasında; kan şekeri düzeyini koruması, kolesterolü düşürmesi, idrar söktürücü olması ve antioksidan olması gösteriliyor.

Karaciğere iyi Gelen Yiyecekler: Karaciğer sağlığınızı korumak için bol miktarda yoğurt ile meyve ve sebze yemeniz faydalı olacaktır.

Yoğurt: Yoğurt içerisindeki laktik asit bileşenleri ve diğer güçlü ara bileşenleri ile sindirim sistemi ve karaciğer için son derece faydalıdır. İçerisindeki probiyotik özellik olan bakteriler zararlı bakterilerden korunmak için birebirdir. Zararlı bakterilerden kurtularak karaciğerde daha az toksin birikmesi sağlanır.

Meyve ve Sebzeler: Meyve ve sebzeler de karaciğerin korunması için tüketilebilecek diğer besinler arasında sayılabilir. Bu besin sınıfının vitaminler ve mineraller açısından çok zengindir. Bu iki temel besin maddesi ise karaciğerin kendin yenilemesini hızlandırır ve sorunlu bölgelerin iyileşme sürecini hızlandırır. Özellikle organik olan meyvelerin kabukları ile beraber tüketilmesi vücuda oldukça fazla vitamin alınmasına yardımcı olur.

KARACİĞER AĞRILARI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

karaciger-agrisina-ne-iyi-gelir

Bu yazı karaciğer ağrısına ne iyi gelir karaciğer ağrılarına ilaç doğal bitkisel kesin çözüm tedavisi için hangi doktora bölüme gidilir nasıl olur geçer giderilir tedavi edilir hissedilir karaciğere iyi gelen sebze çay taş pekmez zararlı yiyecekler zarar vermeyen ilaçlar ağrı kesiciler nedir listesi neler dokunur ne faydalı neler zarar verir karaciğer ağrısını ne geçirir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın