Kapari Çayının Faydaları Yan Etkileri ve Yapılışı

0
844
Okunma

Kapari bitkisi bezelye gibi taneleri bulunan yeşil renkli bir bitkidir. Daha çok reçeli yapılır ve çoğu bölgemizde gebere otu olarak anılır. Piyasada gebere çayı olarak satılan çaylarında kapari çayı olduğunu unutmayalım.

Kapari bitkisi; Flavonoidler içeren ve antioksidan özellikleri olan, yani vücuda zarar veren ögeleri etkisiz hale getiren bitkisel maddeler içerir. Ülkemizde Burdur ve çevresinde oldukça kaliteli olarak yetişen bir bitkidir.

Biz bu yazımızda sizlere kapari çayının faydaları, yan etkileri ve kapari çayının yapılışı hakkında bilgi vereceğiz.

Kapari Çayı Nasıl Yapılır? 1 bardak suya 4-5 adet kapari tomurcuğu atıp kaynatın. Kısa süre demlendirin ve için. Demleme süresini çok uzun tutmayın.  Günde tüketilecek kapari tomurcuğu miktarı 1-2 kahve kaşığını geçmemelidir.

Kapari Çayının Faydaları: Gebere otu olarak da bilinen kapari bitkisinden elde edilen bitki çayı, bir çok hastalık için şifa özelliği bulundurmaktadır.

MS hastalığının tedavisi için büyük umut olmuştur.

– Kanı Temizler. Özellikle kandaki fazla iltihabı ve enfeksiyonu yok eder.

– Kötü kolesterol olarak bilinen LDL yi düşürür. Ayrıca diğer kolesterol fonksiyonlarının da iyileşmesine yardımcı olur.

– Vücuttaki tüm zararlı hücrelerin temizlenmesini sağlar.

Gut hastalığına neden olan ürik asitin üretilmesini durdurur ver dışarı atılmasını sağlar.

– Kanserli hücrelerin kansere sebep olan tümörlerin gelişimini durdurur. Bu özelliği bilimsel araştırmalarla da kanıtlanmıştır.

– Et yemeği pişirirken, piyasada hazır olarak satılan kapari poşet çaylarından 1 poşet yemeğin içine atılırsa, ette bulunan zararlı maddelerin yok edilmesini sağlar. Bu özelliği de yine, bilimsel araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır.

– Eğer basur hastalığınız var ise, aç karnına her gün 10 çay bardağı kapari çayı içerseniz şikayetleriniz sona erer. Bu işlemi 3 ay boyunca düzenli olarak yapmanız gerekir.

Kapari Çayının Zararları: Bitkisel ilaçları doru dozlarda ve doğru şekillerde kullanmıyorsanız şifa bulmak yerine farklı bir rahatsızlık yaşayabilirsiniz. O Sebeple lütfen dikkatli kullanın.

KAPARİ ÇAYI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

kapari-cayinin-yan-etkileri

Bu yazı kapari çayının faydaları yan etkileri yapılışı zararları nerede bulunur satılır satın al fiyatı ms hastalığı yetişir nereden alınır ne işe yarar neye iyi gelir nasıl kullanılır elde edilir yapılır hazırlanır demlenir tarifi fiyatı ne kadar kullanımı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın