Kantaron Yağının Yapılışı Faydaları Fiyatı

0
393
Okunma

Bitkisel yağlar son dönemlerde aynen şifalı bitkiler gibi kullanılmaya başlandı. Öyle ki birçok hastalık ve rahatsızlığın tedavisi artık güvenle bitkisel yağlar kullanılarak yapılıyor.

Bu yazımızda sizlere kantaron yağının faydalarını ve kullanımını anlatmak istiyorum. Özellikle kanser ve basur tedavisinde kantaron yağını etkin olarak kullanabilirsiniz.

Cilt lekelerini giderir. Basura karşı çok faydalıdır. Hazmı kolaylaştırır ve iştahı açar. Ülser ve gastritte iyileşmeyi hızlandırır. Yara ve yanıkları iz bırakmadan iyileştirir. Dahilen iç ve dış varislerin tedavisinde etkilidir. Antiseptik özelliğiyle yarada mikrop üremesini engeller. Damar büzücü etkisiyle kanamayı kısa sürede durdurur. Bağırsak spazmını çözer, bağırsak solucanlarını düşürür.

– Dahilen kullanımda kan şekerinin düşürülmesine yardımcı olur. Hücre yenileyici özelliğiyle yaranın çabuk kapanmasını sağlar. Yaz-kış ayakları soğuk olanlar mutlaka kantaron yağından yararlanmalı. Mide ağrılarında ve mide ülserinin tedavisinde de dahilen kullanılır. Kantaron yağı bebeklerin pişiklerinde etkilidir.

– Pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için, cilt bakım yağı olarak yararlanabilirsiniz. Yine bebeklerin karın ağrılarında kantaron yağı kullanıldığında ağlamaları sona erer. Ağlayan bebeğin karnına kantaron yağıyla, sağ avuç içi kullanılarak hafif hareketlerle masaj yapılır.

– Sırt ağrıları, lumbago, siyatik ve romatizmada masaj yağı olarak kullanılmaktadır. Yalnız bu rahatsızlıklarda 1/10 oranında ardıç veya kekik yağı (yada her ikisi de) eklenerek kullanılır. Kullanım ise şu şekilde olur; Ağrıyan bölgeye bu yağla masaj yapılır. Kısa sürede ağrılarınızın hafiflediğini göreceksiniz. Değişik bitki kürlerinin yanı sıra, bu masajla hastalığınızı tamamen tedavi etme şansına sahipsiniz.

Kantaron yağı nasıl kullanılır?
Günde 2 defa bir çay bardağı suya veya şekere 4-5 damla damlatılarak içilebilir. Basura karşı ise dıştan sürülür.

Uyarı: Dahilen kullanımlarda günde bir tatlı kaşığından fazla içilmesi kesinlikle uygun değildir.

KANTARON YAĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

kantaron-yagi-nasil-yapilir

Bu yazı kantaron yağının kansere faydaları basura saça faydası yapılışı yararları nasıl yapılır içilir kullanılır sürülür saklanır nedir nereden alınır ne kadar neden yapılır ne işe yarar neye iyi gelir ne renk olur nerelerde satılır ne kadar içilmeli konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın