Kansızlığa Neler iyi Gelir Doğal Bitkisel Çözüm

0
660
Okunma

Size bu yazımızda anemi veya halk arasında daha çok bilinen adıyla kansızlık hakkında bitkisel tedavi yöntemleri ve çözümler hakkında bilgi vermek istiyorum.

İlk önce şunu bilmelisiniz; kansızlık problemi, genellikle kan üretiminde rol oynayan demir minerali, B9 ve B12 vitaminlerinin eksikliğinden ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple kansızlık için bu vitaminler yönünden zengin olan yiyecekleri tüketmek fayda sağlayacaktır. Şimdi kansızlığa iyi gelen yiyecekleri ve kansızlık için bitkisel çözümleri sıralayalım.

Kansızlığa Ne iyi Gelir? Bitkisel tedavi yollarını anlatmadan önce ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum. Malum biz halk olarak çay içmeyi çok severiz. Unutmayın ki çay demir emilimini önleyerek kansızlığa neden olan en önemli etkendir. Bu sebepten dolayı çay içerken içerisine birkaç damla limon damlatmak hem çayın faydasını arttırır hem de kansızlığa engel olmak için ilk adımı teşkil eder. Aynı zamanda hakiki üzüm pekmezi kansızlık için en ideal savaşçıdır.

Kansızlığa iyi Gelen Bitkiler: Bitkisel tedavi uzmanı Ahmet Maranki anemi ya da kansızlık ile savaşta şu kullanabileceğimiz şifalı bitkileri ve kullanım şekillerini şu şekilde sıraladı.

– Çilek kökü, oğul otu, atkuyruğu, sinirli yaprak ve keklik çayı içmek anemi için iyi gelen bitki çayları arasındadır.

– Anemi için havuç ve turp kabukları rendelenir, içerisine bir miktar lahana ve ıspanak doğranır. Zeytinyağı ve limon eklenerek salata şeklinde tüketilir.

– Her gün 3 çay bardağı kadar pancar suyu içilebilir (sabah,öğle,akşam şeklinde). Yer elması haşlandıktan sonra tüketilirse kansızlığa çok iyi gelir.

– 250 gram sıcak suyun içerisine 10 gram maydanoz tohumu karıştırılır ve 10 dakika bekletilerek her gün 2 çay bardağı içilir. Bu karışım kansızlık için çok etkilidir.

– 250 gram sıcak suyun içerisine 8-10 gram kadar ısırgan yaprağı eklenerek 10 dakika demlenir ve her gün 2 su bardağı içilir.

– 2 kilo suyun içerisine 30-40 gram kadar enginar yaprağı, 1 su bardağı çekirdeksiz siyah üzüm, 1 kaşık pelin otu karıştırılır. Kısık ateşte kaynatılan bu su dinlendikten sonra her gün 3 su bardağı içilir. Tatlandırıcı olarak bal karıştırılabilir.

– Kan yapan besinler ve sebzeler arasından, içinde demir, folik asit ve c vitamini bulunan ıspanak ile semiz otunun ayrı bir yeri vardır. Bunları çiğ olarak bol limonla yemek daha iyi olacaktır. Özellikle kırmızı etin yanında yiyebilirsiniz.

Kansızlığa iyi Gelen Yiyecekler: Kansızlık için B9 ve B12 vitamini yönünden zengin yiyecekleri sıralayalım.

B9 (Folik asit) içeren besinler; Karaciğer, yumurta sarısı, koyu yeşil yapraklı sebzeler, kuru baklagiller, fındık, ceviz, turunçgiller B9 vitamini yönünden en zengin besinlerdir.

B12 içeren besinler; Karaciğer, et, yumurta, süt, peynir, somon, ton balığı, kabuklu deniz ürünleri b12 vitamini yönünden en faydalı yiyeceklerdir.

Kan Yapan Baharatlar: Isırgan otunun, C vitamini,  klorofil ve demir deposu olduğu belirtilmektedir. Özellikle demir eksikliğinin olduğu anemikler için önemli bir destektir.

Kansızlık Nelere Yol Açar? Kansızlığın uzun zaman devam etmesi kalp ve böbrek yetmezliğinin gelişmesine yol açabileceği gibi vücudun bütün sistemlerinin bozulmasına neden olur.

KANSIZLIK VEYA ANEMİ HAKKINDA MERAK ETTİĞİNİZ SORULARI YORUM YAZARAK UZMANLARIMIZA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

kansizliga-iyi-gelen-besinler

Bu yazı kansızlığa iyi gelen yiyecekler besinler meyve suyu suları karışımlar içecekler pekmez sebze ve meyveler bitkiler içecekler bitki çayları ne iyi gelir neler iyi gelir neler sebep olur için ilaç kür hacamat noktaları iğne bitki çayı serum kına şurubu siyah üzüm ne yapılır nasıl önlenir geçer tedavi edilir doğal kesin bitkisel çözüm evde çare son hangi doktor bölüm bakar kansızlığı gideren gıdalar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın