Kanı Temizleyen Besinler içecekler Sebzeler Otlar

1
1186
Okunma

Kan temizleme terimi aslında toksin atımı yani detoks manasına gelmektedir. Halk arasında yaygın olarak kullanılan kan temizlenmesi, kandaki zararlı zehirler, toksin içeren maddeler ve de serbest radikaller adı verilen damar tıkayıcı yağ moleküllerinden kan bir tür filtreden geçirilmesi olarak anlaşılabilir.

İşte bu karışık gibi gözüken ama aslında hem çok kolay hem de çok faydalı olan kanı temizleme işlemini bitkileri ve doğal besinleri kullanarak yapmak daha basit. Bu yazımızda sizlere ilk önce kan temizlemek için bitkisel kür tarifini, daha sonra ise kanı temizleyen bitkileri anlatacağım.

Kan Temizlemek İçin Bitkisel Kür: 950 gram greyfurt suyu, 200 gram limon suyu, 200 gram portakal suyu ve 200 gram bal.

Uygulama: Greyfurt, limon, portakal suyu ve bal, bir kase içerisinde karıştırılır. Cam kavanoz içerisinde, buzdolabında muhafaza edilir. Saat başı bir su bardağı içilmeli, 3 gün devam edilmelidir. Bir ay boyunca kırmızı etten uzak durulmalı. Yılda bir kere bu kürü yapmak, kanın temizlenmesini fazlası ile sağlayacaktır.

Kanı Temizleyen Bitkiler: Sizlere kısa kısa kanı temizleme özelliği olan bitkileri ve otları sıralamak istiyorum.

Dul Avrat Otu: Kan temizleyici bitkiler arasında yer alan dul avrat otu, kan ve lenfatik sistem dahil olmak üzere tüm dolaşım sistemi için çok güçlü bir arıtıcı özelliğe sahiptir.

Isırgan Otu: Kan yapıcı, kan temizleyici, demir eksikliğini giderici ve organizmayı uyarıcı etkisi vardır.

Ekinezya: Kan ve lenfatik sistem temizleyici olarak uzun zamandır kullanılmaktadır.

Ahududu: Kan temizleyici ve vücutta birikmiş zehirli maddelerin atılmasında yardım eder.

Kiraz: Kan temizleyici ve kan sulandırıcı özelliği vardır. Böbreklerde birikmiş zararlı maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştırıcı etkisi vardır.

Elma: Sabahları aç karnına elma yenmesi kanın temizlenmesinde ve toksinlerin atılmasında oldukça yararlı olur.

Kivi ve Mango: Kan temizleyici etkisi tespit edilmiştir.

ZerdeçalZerdeçal kanı temizleyen ve kansere karşı koruyan bir bitkidir. Zerdeçal tozu yemeklere katılarak kullanılabileceği gibi zerdeçal çayı yapılarak içmekte mümkündür.

KANI TEMİZLEYEN ŞEYLER HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAkan-temizlemek-icin-ne-yapilir

Bu yazı kanı temizleyen organ hangisidir meyveler yapı kür 7 bitki şifalı bitkiler sebze ve meyveler ilaçlar otlar bitki çayı kanı temizlemek için kullanılan tedavi yöntemi ahmet maranki ne yapmalı macun kanı temizleyici besinler yiyecekler kan nasıl temizlenir temizleniyor ne yapılır ne yemeli ne yenmeli ne yapılmalı kan temizleme kodu yöntemleri kürü yöntemi ilaçları işlemi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın