Kangrene Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

0
729
Okunma

Kangren kısacası dokuların kanlanmasının bozulması ve oksijensiz kalmaları nedeniyle çürümesi     olarak tanımlanır.

Kangren bir kez oluştuktan sonra, kan akışını canlandırmak ve durum tersine çevirmek olanaksızdır. Ya kangrenli alanın kuruyup düşmesi beklenir ya da ağrıyı durdurmak ve iltihabın yayılmasını önlemek için ilgili bölüm kesilir.

Sizlere şimdi anlatacağım bölüm, sadece ilk tip kangren, yani kangrenli bölgenin kuruyup düşmesinin beklendiği durumlarda uygulanır. İkinci tip olan ve mutlaka cerrahi tedaviye ihtiyaç duyulan kangren durumlarında bitkisel çözümler işe yaramayacaktır.

Kangrene Ne iyi Gelir? Sizlere şimdi kangren tedavisinden kullanılan doğal ve bitkisel çözümleri, iyi gelen bitkileri ve kangrenin nasıl tedavi edildiğini anlatmak istiyorum.

– Meyan kökü kurutularak, sarımsakla beraber dövülür. Elde edilen posa, krem kıvamına gelinceye kadar arpa unu ilave edilerek zeytinyağı ile yoğrulur. Gün aşırı yaraya sürülür.

– Mercimek, maydanozla birlikte dövülerek ezilir. Elde edilen karışım arpa suyu ile yoğrularak, merhem kıvamına getirilir. Yaralara sürülür.

– Biberiye kurutulur, dövülerek toz haline getirilir. Elde edilen toz merhem kıvamına gelinceye kadar buğday suyuyla yoğrulur. Yaraya sürülür.

– Bir litre suyun içine iki avuç dolusu aslan pençesi atılır. Kaynatıldıktan sonra süzülür. Günde 3 öğün 1 fincan içilir.

– Toz haline getirilen yarım su bardağı turp tohumu, lapa haline gelinceye kadar sirke ile karıştırılıp kangrenli bölgeye gün boyunca tazelenerek konur.

Not: Tüm rahatsızlıklarınız için doktorunuza danışın. Doktorunuzun tavsiye ve tedavilerine uyun. Unutmayın ki bitkisel tedaviler asıl tedaviye yardımcı tedavilerdir. Bitkisel tedaviler için de doktorunuza danışın.

KANGREN HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

kangrene-ne-iyi-gelir

Bu yazı kangrene iyi gelen bitkiler ne iyi gelir hangi bölüm bakar hangi doktora gidilir için doğal kesin bitkisel çözüm sülük tedavisi nasıl oluşur önlenir belli olur olunur yazılır başlar anlaşılır geçer tedavi edilir kangren ayak kesilmezse ne olur ilaç krem merhem kangreni önlemek konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın