Kan Sulanmasına Ne iyi Gelir Nasıl Önlenir

1
2266
Okunma

Kanın sulanması ile pıhtılaşması arasında ki denge vücutta K vitamini yardımı ile olmaktadır. Eğer ki vücudunuz alması gerekenden fazla miktarda K vitamini alıyorsa bunun sonucunda kan sulanması problemi ortaya çıkar.

Eğer ki vücudunuz K vitaminini yeteri kadar alamıyorsa bu seferde kan pıhtılaşması problemi meydana gelir. Kanın pıhtılaşması hususunu ilerleyen konularda daha detaylı anlatacağım.

Sonuç olarak kan sulanması da kan pıhtılaşması da insan sağlığı açısından olmaması gereken şeylerdir. Toplumda özellikle kan sulanması problemi olduğu için ben bu yazımızın başlığını kan sulanmasına önerilebilecek bitkisel çözümler ve öneriler olarak belirledim.

Kan Sulanmasına Ne iyi Gelir? Konuyu fazla dağıtmadan kan sulanmasına ne iyi gelir hemen anlatmaya başlayalım. Dedik ya K vitamini kan sulanması değerlerini en çok etkileyen vitamindir. Bu sebeple K vitaminini yoğun şekilde bulunduran yiyeceklerden uzak durursanız veyahut K vitamini bol olan besinleri ideal şekilde tüketirseniz kan sulanmasına otomatik çözüm sağlarsınız.

K vitamini içeren besinlerden uzak durmanız gereğini üzerine basarak doktorunuzun vereceği diyete harfiyen uymanız durumunda kan sulanmasını engelleyebilirsiniz.

Daha öncede belirttiğimiz gibi K vitamini içeren besinler hakkında yeterli bilgi sahibi olursak hem kan sulanması hem de kan pıhtılaşması sorunlarına karşı tedbirli oluruz.

Şimdi sizlere K vitamini içeren besinleri tanıtmak istiyorum. Bu şekilde kan sulanması konusunda daha hazırlıklı olmanız mümkün.

K Vitamini Bakımından Zengin Besinler: Brokoli, Ispanak, Lahana, Brüksel Lahanası, Maydanoz, Pazı, Asma Yaprağı, Roka, Tere ve Dereotu bitkileri K vitamini yönünden oldukça zengindir. Bu sebeple bu ürünleri fazla tüketme eğilimine girmeniz kan sulanmasını engellemek açısından önemlidir.

Bu saydığım sebze ve meyveler ile yapılan yemekler ve yiyecekler ile her türlü bitki çayının kanı sulandırıcı etkisi olduğunu unutmayın.

Bunun yanı sıra kan sulandırıcı etkisi olan siyah dut ve sarı dut meyvesine de uzak durmalısınız. Aç karnına yenilen taze kiraz yine kanı sulandırıcı etki yaparak sağlık açısından zararlı sonuçlar çıkarabilir.

KAN SULANMASI HAKKINDA SORULARINIZI YORUM YAZARAK UZMANLARIMIZA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

kani-sulandiran-bitkiler

Bu yazı kan sulanmasına ne iyi gelir nedir ne demek belirtileri iyi midir neden olur zararları nasıl önlenir geçer anlaşılır ne olur kanı sulandıran ağrı kesiciler bitkiler meyveler sebzeler ilaçlar isimleri doğal besinler baharatlar bitki çayları meyveler yemekler aspirin kan sulanmasını ne geçirir giderir önler yok eder konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: kanın sulanmasının zararları, kan pıhtılaşmasına ne iyi gelir, kan sulanması nasıl önlenir, kanin sulu olmasi

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın