Kan Şekerini Düşüren Bitkiler İlaçlar Çaylar

0
775
Okunma

Bu yazımıza başlamadan önce insanlarda kan şekeri oranı ne olmalı önce bunun hakkında kısa bir bilgi verelim.

1. Açlık kan şekeri sağlıklı kişide 90 mg/dl altında olmalı.
2. Tokluk kan şekeri sağlıklı kişide 2. saatte 140 mg/dl nin altında olmalı.

Tamam değerleri verdik peki kan şekeri nedir sorusuna nasıl bir yanıt vereceğiz. Kan şekeri vücutta dolaşan kan aracılığı ile tüm hücrelerin kullanımına sunulan enerji verici bir maddedir; bu madde glikoz olduğu için, kan şekeri yerine kan glikozu tabiri de sıklıkla kullanılır.

Şimdi ise kan şekeri oranını düşüren ve azaltan yiyecekler ile bitkileri sırasıyla anlatmak istiyorum.

1.Fındık ve Ceviz: Protein ve lif oranı yüksektir. Besleyicidir ve yavaş sindirilir. İnsülin duyarlılığını artırır, şeker hastaları için faydalıdır. Düzenli tüketildiğinde şeker hastalarında endotel fonksiyonu geliştirir. Arter astarlarında ve hücrelerindeki hasara iyi gelir. Kan şekerini düzenler.

2.Tam Tahıllı Kraker: Lif içerir, sindirimi yavaşlatır. Kan şekerinin istikrarlı olmasını sağlar. Kalp sağlığını saldırganlara karşı korur. Tarçınlı olanlar gerçek bir diyabet dostudur. Tarçın, kan şekerini düşürür.

3.Humus: Baklagiller, humus ve tahin de glisemik indeksi düşük olan ve lif içeren diyabet dostu gıdalardır. Fasulyeyi rahatlıkla yiyebilirsiniz.

4.Balsamik ile Avokado: Balsamik sirkel ile tatlandırılan avokado kan şekeri düzeyini düzenler. Yüksek lif ve iyi yağ içerir. Sinir fonksiyonlarına da iyi gelen potasyum ve mineral içerir.

5.Tatlı Patates Kızartması: Yağda kızartılmış olanı değil elbette. Pişmiş tatlı patates kızartması kan şekeri düzeyi için süper sağlıklı bir besindir. Kan şekerini ve insülin direncini düşürür. Kötü etkileri yumuşatır.

6.Elma ve Armut: Sulu, gevrek, taze ve düşük kalorili meyvelerdir. Her zaman sağlıklı ve lezzetli akıllı seçimlerdendir. Elma ve armut lif içeriği yüksek meyvelerdir. Kan şekerine inanılmaz iyi gelirler. Lif sayesinde kan şekeri yükselmeden düşürülür.

7.Yoğurt: Kalsiyum ve D vitamini içerir. İnsülin direncini yönetir. Kronik yüksek kan şekerinde iyi gelir. Kalsiyumun ince bağırsaktan emilimine engel olarak yeni yağ hücrelerine ve şişmanlamaya engel olur.

8.Patlamış Mısır: mikrodalgada hazırlanabilir. Az yağla hazırlanırsa kan şekerini düşürür. Tam tahıllı lif ve antioksidan içerir.

KAN ŞEKERİNİ DÜŞÜREN ŞEYLER HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA
kan-sekeri-dusuren-bitki-caylari

Bu yazı kan şekerini düşüren bitkiler ilaç isimleri bitkisel çaylar hormon içecekler sebzeler meyveler bitki çayları ilaçlar azaltan yiyecekler besinler kan şekeri neden nasıl düşer azalır kan şekerine iyi gelen besinler etki eden hormonlar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın