Kan Şekeri Düşüklüğüne Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

1
2368
Okunma

Hemen hemen halk arasında herkesin başına gelen bir rahatsızlıktır kan şekeri düşmesi. Peki sürekli dilimize dolanan kan şekeri düşüklüğü konusunda yanılma ihtimalimiz var mı?

Diğer adı Hipoglisemi olan kan şekeri düşmesi öyle sık rastlanan ve hemen anlaşılan bir durum mu sizce?

Dilerseniz ilk önce sizlere kan şekeri düşüklüğünün belirtilerini sıralayalım. Böylece karşılaştığımız her durum kan şekeri düşüklüğüişaret ediyor mu yoksa etmiyor mu bunu kolayca ayırt edebilelim.

Bitkinlik ve halsizlik, Sürekli açlık hissi, Uykusuzluk, Şekerli gıdalara eğilim, El ve ayaklarda titreme, Görme kusurları, bulanık görmeUnutkanlıkBaş ağrısı, Sinirlilik hali, Soğuk terleme ve kalp çarpıntısı kan şekeri düşüklüğünün en bariz belirtileridir. Eğer bu durumlar sizde yoksa kan şekerim düştü kavramı sizin için biraz uzak kalacaktır.

Kan Şekeri Düşüklüğüne Ne iyi Gelir? Bu yazımızda kan şekeri düşüklüğüne karşı en etkili tedavi yöntemi ve önleyici çözüm ise bitkisel formüllerden geçiyor. Şimdi dilerseniz önce bitkisel çözüm önerilerini, daha sonra ise kan şekeri düşüklüğüne iyi gelen yiyecekleri be bitkileri açıklayalım.

Kan Şekeri Düşüklüğüne Bitkisel Çözüm: Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu gün içerisinde kan şekeri düşen kişilere haşlanmış patates kürü kullanmalarını ısrarla önermektedir.

Kan şekeri düşmesi bitkisel tedavisi için patatesin mükemmel bir yardımcı olduğunu belirten ünlü herbalist İbrahim Saraçoğlu, gün içerisinde kan şekeri düşüklüğü şikayeti olanlara öğle yemeğine başlamadan evvel 1 adet ortay boy haşlanmış patates yemelerini öneriyor. Bu sayede gün içerisinde kan şekerinizin düşmesine engel olabilirsiniz

İbrahim Saraçoğlu gün içerisinde çok sık kan şekeri düşmesi problemi yaşayan kişilerin ise öğleye ek olarak sabah kahvaltılarında da 1 adet haşlanmış orta boy patates tüketmelerini tavsiye etti. Bu şekilde tüm gün kan şekeri düşmesine karşı önlem almış olursunuz.

Kan Şekeri Düşüklüğüne iyi Gelen Yiyecekler: Bu noktada hem iyi gelen hem de iyi gelmeyen yiyeceklere dikkat etmek gerekiyor.

– Her gün en az 12 bardak su içmeye gayret gösterin. Özellikle yaz aylarında bu rakamı 18 bardağa çıkartın.

– Günde 2 fincandan fazla kahve ve 5 bardak açık çaydan fazla çay içmeyin. Fazlası emin olun kan şekerine zarardır.

– Yaprak sarması, zeytinyağlı dolma ve börek gibi ağır yiyecekler hızla kan şekerini yükseltir. Zeytinyağlı fasulye, barbunya ise kan şekerini dengelemek için idealdir.

– Baklava gibi şekerli ve ağır tatlılar kan şekerini yükseltirken, sütlü tatlılar ise dengelemektedir.

– Tam tahıllı besinler (esmer ekmek, kuru baklagiller, bulgur gibi ) ve çiğ sebze meyve gibi posalı yiyecekler kan şekerini dengeler.

Kan Şekeri Düşüklüğüne iyi Gelen Bitkiler: Keten tohumu, badem ve tarçının kan şekeri düşüklüğüne iyi geldiği bilinmektedir. Bu bitkileri ister yemeklerde, ister yemiş olarak, isterseniz bitki çayı olarak tüketebilirsiniz.

KAN ŞEKERİ KONUSUNDA MERAK ETTİKLERİNİZİ, YAZIYA YORUM YAPARAK UZMANLARIMIZA SORABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

kan-sekeri-dusmesine-iyi-gelen-yiyecekler

Bu yazı kan şekeri düşüklüğüne iyi gelen bitkiler yiyecekler besinler bitkisel çözüm ne iyi gelir önlemek için hangi doktora bölüme gidilmeli ne yemeli yenmeli yapılmalı ilaç nasıl geçer anlaşılır önlenir ölçülür testi yapılır kan şekeri düşmesine kan şekeri düşünce yapılması gerekenler üşüme bayılma tansiyon yükselir mi uyku gelir mi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: şeker düşmesine ne iyi gelir, kan şekeri düşüklüğü bitkisel tedavisi

1 YORUM

  1. Benim sekerim dusuyor seker yuklemeside yaptim ilac vermedi bazi yiyecekleri yemiyorum pirinc patates misir borek beyaz ekmek yok kestane hurma butur seyler yemiyorum biraz ac kalsam sekerim dusuyo bayiliyorum sekerli su icince kendime geliyorum bana yardimci olurmusunuz

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın