Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir Bitkisel Tedavi Çözüm

0
2645
Okunma

Bugün benimde hayatımın bir döneminde oldukça sorun yaşadığım bir sağlık problemi olan kalça ağrısı ve kalça ağrıları hakkında bir yazı yazmak istiyorum.

Yazımızda kalça ağrılarının nedenleri ve tedavisi ile kalça ağrısına karşı pratik öneriler ve egzersizlerle, bitkisel tedavi ve çözüm yolları hakkında bir derleme bulabilirsiniz. Haydi başlayalım o zaman.

Kalça Neresidir Görevleri Nedir? İlk önce kalça bölgesinin neresi olduğunu tam olarak kavrayalım ki hangi ağrılar kalça ağrısıdır daha kolay ayırt edebilelim.

Kalça, bedenimiz ile bacaklarımızın birleştiği noktadır. Üst ayak baldırlarının hemen üst noktasında yer alır ve vücudun dengesini, hareket esnekliğini sağlamak, ağırlığın bacaklara uyguladığı kuvveti dengelemek gibi görevleri yerine getirir.

Kalça Ağrısının Nedenleri: Kalça ağrılarının birden çok nedeni bulunabilir. Şimdi kısaca bunları yazalım.

– Kalça kemiği kırığı: Özellikle yaşlılar ve kemik erimesi olanlar büyük risk altındadır.

– Aşırı kilo: Vücut ağırlaştıkça kalçalara binen yük arttığı için ağrıların olma ihtimali yükselir.

– Kese iltihabı: Kalçanın kemikli kısmında hareketin yol açtığı sürtünmeyi azaltan içi sıvı dolu keselerin iltihaplanması.

– Aseptik nekroz, tendon iltihabı, artrit romatizma, yapısal bozukluk, ankilozan spondilit, polimyaljik romatizma gibi nedenler.

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir: Kalça ağrısı yaşamanız durumunda evde pratik şekilde uygulanacak yöntemlerle ağrıyı kendi kendinize kolayca tedavi edebilirsiniz.

Kalça Ağrısına iyi Gelen Bitkiler: Özellikle iltihaplı romatizma nedeniyle oluşan ağrılara mine çiçeğinin suyu çok iyi gelmektedir.

Kalça Ağrısına iyi Gelen İlaçlar: Reçetesiz şekilde her eczanede hatta markette satılan ağrı kesici veya kas gevşetici bir krem uygulamak iyi gelecektir.

Kalça Ağrısına iyi Gelen Şeyler: Kalça eklem bölgesine gün içerisinde hafif şekilde bitkisel yağ kullanarak masaj yapabilirsiniz.

Gündelik olarak 3-4 kez kalça bölgesine 20 dakikalık ıslak sıcak bez koyabilirsiniz. Sıcak suya batırılmış ve sıkılmış havlu koyduktan sonra ısıyı muhafaza etmesi için üzerine bir de kuru havlu koyarsanız daha faydalı olur.

Sert bir zeminde uyuyun, yüz üstü yatmayı tercih edin. Kalçanın üzerine yatmamaya özen gösterin. Dizleriniz altına ya da sırtınızın alt kısmına yastık kesinlikle koymayın.

Kalça Ağrısına iyi Gelen Egzersizler: Kalça ağrınız yeni başlamışsa, yüzmek, bisiklete binmek veya yürümek gibi hafif egzersizler yapın. Yürüyüş için çok hafif ve ayağı dengeleyen bir ayakkabı temin edin.

Yere sırt üstü uzanın ve ayaklarınızı uzatıp ellerinizi avuç içleri yere bakar şekilde iki yana koyun. Dizinizi bükerek göğsünüze doğru çekin. Olabildiğince çok çekebilmek için ellerinizden destek alabilirsiniz. Hareketi yaparken bel gölgesinin ve kaba etin gerildiğini hissetmelisiniz. Bu hareketi tek dizle veya her iki dizi de aynı anda göğüs bölgesine çekerek yapabilirsiniz. İyi bir esneme için hareketi 20 kez tekrarlayın

Kalça Ağrısına Hangi Doktor Bölüm Bakar? Kalça ağrılarına bakan bölüm ortopedi doktorlarıdır. Kalça ağrısı için ortopedi bölümü olan bir hastaneye başvurmanız gerekir.

KALÇA BÖLGESİNDE OLUŞAN AĞRILAR HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZİ YORUM YAZARAK UZMANLARIMIZA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAkalca-agrisina-ne-iyi-gelir

Bu yazı kalça ağrısına iyi gelen ilaçlar bitkiler egzersizler hareketler şeyler ne iyi gelir hangi doktor bakar kim bölüm bitkisel tedavi çözüm doğal kesin çare son nasıl geçer tedavi edilir iyileşir için krem dua sıcak su ne yapmalı kalça ağrılarına ne yapmalı nedeni neyden kaynaklanır neyin belirtisi kalça ağrısını ne geçirir kalça ağrısının bacağa ayağa bele vurması konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: kalça ağrısına bitkisel çözüm, kalça kemiği ağrısına ne iyi gelir

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın