Jasper Taşı Nedir Nasıl Kullanılır

0
775
Okunma

Bu yazımızda sizlere şifalı bir doğal taş olan jasper taşı hakkında bilgiler vermek istiyorum. Yazımızı çok fazla uzatmadan jasper taşının faydaları ve özelliklerini, ayrıca jasper taşı neye iyi gelir ve ne işe yarar bunlardan bahsetmek istiyorum.

Jasper Taşının Özellikleri: Jasper, jaspis kalsedon taşının genel olarak opak olan bir türüdür. Kendi içerisinde, yine jasper adıyla bilinen bir çok alt türü vardır. Çoğunlukla büyük kütleler halinde çıktığından dolayı çok özel doku ve desenlere sahip olmayanları daha uygun fiyatlara satılmaktadır.

Halk arasında diğer adıyla çakmak taşı olarak da adlandırılır. Kuvars, kalsedon ve agat taşının alt türlerindendir. Tamamı değişik renklerin helezon yaptığı görünümündedir.

Temel renk üzerinde sarı, kırmızı, yeşil, mavi, turuncu, kahverengi lekeler bulunabilir. Dekoratif bir taştır. Antik dünyada değerli taşların en favori olanlarındandır. Eski çağlarda yağmur getiren ve bereketi ortaya çıkaran bir taş olduğuna inanılmıştır. Erdemli olmanın sembolüdür.

Uyumlu Olduğu Burç: Koç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep ve Oğlak.
Rengi: Kırmızı, Kahverengi, Sarı.

Sembolü Olduğu Hususlar: Sevgi İnanç.
Çıkarıldığı Ülkeler: Almanya, Hindistan, Fransa ve Rusya.

Jasper Taşının Faydaları: Jasper Taşı güçlü ve tedavi edici özelliklere sahiptir. Kişinin kendini güçlü ve sağlıklı hissetmesini sağlar, fiziksel direnci arttırır. Jasper taşının bilinen diğer faydaları ise şu şekildedir;

Karaciğer, dalak ve mesaneyi kuvvetlendirir.
– Erkeklerde, erkeksi özellikleri arttırır. Hormon dengesini sağlar.
– Sevgi, inanç ve kararlılık simgesidir.

– Vücudun kan yapmasına yardımcıdır.
– Üzerinde taşıyana bereket getirir.
– Entelektüel tavır ve konuşma yeteneği verir.

– Sindirim sistemi ve safra kesesini güçlendirir.
– Güç ve cesaret taşıdır. Kişisel bağımsızlık için gerekli cesareti ve yürekliliği sağlar.
– Tüm şakraların dengelenmesine yardımcıdır.
– Bedeni toksinlerden temizler. Yılan ve örümcek zehirlenmelerinde faydalıdır.

JASPER TAŞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAjasper-tasi-nasil-kullanilir

Bu yazı jasper taşı nedir neye iyi gelir ne işe yarar nerede nerelerde bulunur ne kadar fiyatı nasıl kullanılır temizlenir jasper taşının özellikleri faydaları faydası yararları bileklik kolye tesbih yüzük erkek kadın hangi burcun taşıdır anlamı arındırma doğal taş mavi kırmızı hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın