İstenmeyen Tüylere Kökten Doğal Kesin Çözümler

1
904
Okunma

İstenmeyen tüyler özellikle bayanlar için gerçekten sıkıntı oluşturan bir cilt bakımı sorunudur.

İstenmeyen tüyler özellikle yüzde, bacaklarda, kollarda ve dekoltede çıkarak istenmeyen seviyelere ulaştığı zaman hele bir de yaz aylarında ise, kısa kollu tişörtler, şortlar, mini etekler giyilmesini imkansız bir hale getirebiliyor.

İstenmeyen tüylerin bitkisel çözümleri ise bizlere istenmeyen tüylerden kurtulmak için olanaklar sağlıyor. Bakalım bu bitkisel çözümler ve doğal kür tarifleri nelermiş?

Limon kürü: 2 çay kaşığı tuz, 1 adet limonun suyu.

Malzemeleri birbirine karıştırdıktan sonra elde edilen karışımı ağda yaptığınız bölgelere, ağda işleminin bitmesinin 2-3 dakika ardından pamukla sürün. Kıl köklerini zayıflatacak etkiye sahip olan bu karışım 3-4 uygulamadan sonra hızlı sonuçlar verebilmektedir.

Zerdeçal kürü: 2 yemek kaşığı zerdeçal, Yeterince süt.

Macun kıvamına gelene kadar 2 kaşık zerdeçal ile yavaş yavaş süt ekleyerek karıştırın. Bu karışım özellikle yüz bölgesindeki istenmeyen tüylere karşı etkilidir ama diğer bölgelere de uygulanabilir. 15 – 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayarak temizleyin. Zerdeçal yüzde geçmesi zor sarı izler bırakabiliyor. Bunlardan kurtulmak için su ile karbonatı karıştırarak bu karışım ile temizleyebilirsiniz.

Temizlenmesi Gereken Bölgeler
Kaşlar: Kaşlar yüzün genel görünümünde son derece etkilidir; bakışlara yumuşaklık veya sertlik kazandırır. İdeal kaş biçimi burun kanatlarına paralel olarak başlamalı, burun kanadı ile göz bebeği üzerindeyken kavis almalı ve burun kanadı ile göz ucunun yaptığı açıda bitmelidir. Bir kalemi şekildeki oklara uygun olarak yerleştirip ideal kaş biçiminizi belirleyebilirsiniz.

İnce Tüyler: Genellikle dudak üstlerinde, çenede ve yüzün yan taraflarında bulunan ve fazla belirgin olmayan ince tüylerin fazlalığı bazı kadınları sıkıntıya sokar.

Eğer bu bölgelerdeki tüylenme az ise en uygun yol sarartmadır. Eğer tüyler fazla ise sarartma hoş görünmeyebilir. Ayrıca koyu tende sarartılmış dudak üstü tüyleri ak bıyık gibi görüneceği için hiç estetik durmaz. Bu durumda en uygun çözüm, düzenli aralıklarla cımbız, ip, ağda gibi yöntemlerle bu tüyleri temizlemektir. İz bırakabilecek metotlardan kaçının.

Koltuk Altı: Vücudun hassas bir bölgesidir; acele kızarır. Bu nedenle seçeceğiniz metot önem taşır.

Bikini Hattı: Özellikle deniz mevsiminde mutlaka temizlenmesi gereken bir bölgedir. Son derece hassas ve kızarmaya meyillidir. Küçük iltihaplara ve batık tüylere neden olacağı için tıraş bıçağı kullanmaktan kaçının.

Bacaklar: Derisi çok hassas olmadığı için tüm metotları kullanabilirsiniz. Yine de çok açık veya çok koyu tenliyseniz lazerli epilasyon yaptırmaktan kaçının veya bu konuda uzmanlara danışın.

İstenmeyen Tüyler Nasıl Geçer? Vücudunuzun herhangi bir noktasında istenmeyen tüyler mevcutsa, bu uygulamalardan birini veya birkaçını deneyebilirsiniz.

Tıraş: İstenmeye tüylerden kurtulmak içi jilet kullanılabilir. Ancak jilet kullanımı saç köklerinin beslenmesine neden olur. Tüylenme daha da artar.

Tüy dökücü kremler: Tüy dökücü kremler de tüylerden kurtulmak için anlık çözümler arasındadır. Bazı ürünler tüylenmenin azaltılmasına yardımcı olsa da tüy köklerine etki etmediği için kesin çözüm sağlamaz.

Ağda: Ağda tüylerin köklerinden çıkarılmasını sağlar. Bu nedenle tüylerin azaltılması için kullanılabilir. Yaklaşık 3 ila 4 hafta tüylerin çıkmasını erteler. Ancak ağda kullanılırken dikkatli olunmalıdır. Bazı ağdalar ciltte yanıklara, kızarıklıklara ve tahrişe neden olabilir.

Lazer tedavisi: Tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulmak için lazer tedavisi uygulanabilir. Lazer tedavisi kıl köklerine etki eder. Birkaç seans sonunda tüylerin çıkmasını kalıcı olarak engeller.

Hormonal tedaviler: Fazla tüylenmenin ana nedeni hormon sorunlarıdır. Hormon sorunu nedeni ile oluşan tüylenmenin azaltılması için mutlaka hormon tedavisi uygulanmalıdır. Bu nedenle bir doktora danışılarak gerekli tetkikler yaptırılmalıdır.

Elektroliz: Elektroliz ile epilasyon da yapılabilir. Bu yöntem iğne ile kıl köklerinin yakılmasını sağlar. En sağlıklı ve kalıcı çözümlerden biridir.

İSTENMEYEN TÜYLER VE TÜYLENME HAKKINDA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAtuylere-kokten-cozum

Bu yazı istenmeyen tüylere bitkisel doğal kesin kalıcı çözüm kadınlar kulübü karbonat patates sirke lazer tedavisi evde son limon kürü kolonya zerdeçal için limon ve tuz karışımı hangi doktora gidilmeli nane kürü ceviz kabuğu nasıl alınır azalır giderilir temizlenir dökülür sarartılır kurtulurum yok olur geçer temizlenmeli istenmeyen tüyleri azaltma tamamen yok etmek yakmak alma yöntemleri dökmek için dua erkek kadın kahve telvesi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

  1. istenmeyen tüyler için kadınlara daha bilgilendirici yazılar yazalım lütfen. bizim sınıfta bir kız var benden çok sakalı var. nasıl gidecek bu kızın tüyleri

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın