İştah Kesen Yiyecekler İlaçlar Çaylar

0
1070
Okunma

Her ne kadar hepimizin hayali aç kalmadan zayıflama olsa da bunun doğal yollarla pek mümkün olmadığını söylemek yanlış olmaz. O zaman geriye bir tek çare kalıyor. O da iştah kapatan gıdalar ve tok tutucu besinler tüketerek diyet boyunca moral bozucu olabilen açlık krizlerinin önüne geçmek.

Tabi bunun için de öncelikle bilgilenmek gerekiyor. Bu ihtiyacı göze alarak sizler için açlığı bastırıcı ve tok tutucu iştah kesici kapatıcı yiyecekler hakkında güzel bir yazı hazırladık.

İştah Kesen Yiyecekler ve İçecekler: Şimdi sırasıyla iştah kesme konusunda en etkili yiyecekleri ve bitkileri sizlere aktaralım.

Elma: Günde 1 tane elma yemek sizleri hastalıklardan korur diye eskiler boşuna dememişler. Yüksek oranlı lifli yapısıyla elma, hem geç sindirilebilen hem de ağzımıza aldığımızda bile çiğneme esnasında birkaç dakika harcatan bir meyvedir. Brezilyada yapılan bir araştırmada günde 1 adet orta boy elma tüketen kişilerin 1 yılda doğal yollardan 3 kilo verme başarısı gösterdiği ortaya çıkmıştır. Zaten bir çok beslenme uzmanı da elmanın hem iltihap giderici, hem de zayıflatıcı tok tutucu etkilerinin olduğunu bilimsel anlamda kabul ediyorlar.

Normalde yiyeceklerin ağza alınmasından sonra 20 dakika kadar bir sürede beyinde tokluk hissi gelişiyor. Ancak elmanın çiğnenmesinin normal yiyeceklere göre daha uzun sürmesinden dolayı bu süre 5-10 dakikaya iniyor. Bu da az bir miktar ile tokluğun sağlanması ve iştahın kesilmesini beraberinde getiriyor.

Yeşil Çay: Yeşil Çay bilhassa iştahı kesmek için kullanılabilecek ideal bir bitkisel içecek olarak iştahı kesen yiyecekler listesinde mutlaka yer almalıdır. Yeşil çayın içerisindeki bileşikler aynı zamanda bağırsaklarda emilen yağın yakımı için de görev görüyor. Diğer bir ifadeyle yeşil çay yağ yakıcı etkiler göstermektedir.

Çikolata: Çikolata iştah kesicidir ve genellikle bu kanı doğrudur. Ancak özellikle düşük kalorili ve düşük şeker içeren çikolata türlerini tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Ve çikolata tüketimi kesinlikle az miktarda olmalıdır. Çikolatanın fazlası iştah kesici olmasından ziyade, kilo aldırıcı etkisinin olduğu ve çok kontrollü biçimde tüketilmesinin gerektiğini hatırlatmak isteriz. En iyisi yemeklerden 30 dk önce bir parça çikolatayı ağzımıza atarak şeker gibi emerek tüketmektir.

Yulaf Ezmesi: Yulaf Ezmesi de tok tutan özelliği ile bilinen bir yiyecektir. Yulaf Ezmesi daha çok lif ve karbonhidrat içerir. Bu nedenle hazmı uzun sürer ve sizleri uzun süre tok tutar. Bir kase yulaf ezmesi aynı zamanda kolesterolü de % 23 e kadar düşürmektedir.

Keten Tohumu: Keten tohumu da lifli çekirdeği ile meşhur ve çiğ olarak tüketildiğinde midede uzun süre şişkinlik ve doygunluk hissi oluşturan bitkisel yiyeceklerdir. Sabahları bir kase sütün içerisine atılacak bir avuç yulaf ezmesi, sizleri saatlerce tok tutacaktır.

Omega 3 aynı zamanda keten tohumu içerisinde bol miktarda bulunan bir yağ asidi çeşididir ve kansere kalp krizine ve yaşlanmaya bitkisel çözüm oluşturmaktadır. Keten tohumu iyi bir kan şekeri düşürücü bitkidir. Salatalarınıza ve tosta keten tohumu katarak yiyeceklerinizin iştah kesici ve tok tutucu özelliğini artırabilirsiniz.

İŞTAH KESEN YİYECEKLER KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

istah-kesen-dua

Bu yazı iştah kesen ilaçlar bitki dua çaylar var mı içecekler hap yiyecekler şeyler ilaç çay kürler şurup dua besinler meyveler sebzeler bitki çayı iştah nasıl kesilir azaltılır kapatılır kapanır kontrol altına alınır azaltan bitkisel iştah kesmeye yarayan besinler gıdalar iştah kesmek için ne yemeli ne yapılmalıdır püf noktaları akupunktur konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın