Isırgan Otu Tohumu Yağının Faydaları Nelerdir

0
593
Okunma

Son yıllarda bitkisel yağların kullanımı giderek artıyor ve uzmanlar her geçen gün yeni bir bitkisel mucize niteliğinde bir yağ ortaya çıkarıyor.

Biz bu yazımızda sizlere halk arasında ısırgan otu yağı veya ısırgan tohumu yağı olarak bilinen bitkisel yağın faydaları ve kullanımı hakkında bilgi vereceğiz.

Isırgan Otu Yağı: Avrupa ülkelerinde gençlik yağı veya gençliğin iksiri olarak bilinen ısırgan otu yağı, Isırgan tohumunun sıkıştırılması ile elde edilmektedir. Vücudun savunma sistemine güç vermesi, virüs ve bakteri iltihaplanması için direnci artırması, kanı temizleme etkisi, ısırgan otu yağı yararları olarak belirtilebilir. Isırgan otu yağının ekolojik şartlar altında üretilmiş ve soğuk sıkım ile elde edilenlerin kullanım için daha uygundur.

Isırgan Otu Yağının Faydaları: Isırgan otu yağı veya ısırgan tohumu yağı olarak bilinen bu mucizevi bitkisel yağ özellikle saç ve cilt üzerinde oldukça etkilidir. Buna ek olarak ise şu şekilde faydaları vardır;

Adet düzenleyicidir. Kadınlardaki miyomların tedavi edilmesini sağlar. Saç dökülmelerine son derece faydalıdır. Böbreklerde oluşan kumun daha hızlı bir şekilde dökülmesini sağlar. Yaşlılık sorunlarını ve yaşlılıkta enerji eksikliğinin giderir. Vücuttaki bakteri ve virüslere karşı bağışıklık sistemini güçlendirir. Çıbanlara çok faydalıdır. Balgamı azaltır. Burun kanamalarında, burunun üst kısmına sürülürse kanamayı keser. Cildi yeniler.

Isırgan Tohumu Yağının Cilde Faydaları: Cilt güzelliği konusunda problem yaşayan okurlarımız için de en ideal ve doğal çözüm ısırgan tohumu yağıdır. Gençlik yağı olarak da adlandırılan ısırgan tohumu yağı, içerdiği Alfa Hidroksi Asit sayedinde, cilt dokusunu yeniler, bağ dokuyu güçlendirir.

Isırgan tohumu yağının cilde faydalarından istifade edebilmek için, tüm cildinize ısırgan tohumu yağı ile masaj yapabilirsiniz. Tek başına veya bir miktar saf zeytinyağı ile karıştırarak uygulayabilirsiniz. Isırgan tohumu yağı aynı zamanda iyi bir zayıflama yöntemidir. Günde 2 defa 1 fincan suyun içerisine 5 damla damlatarak ya da salatalarınıza ekleyerek tüketebilirsiniz.

Isırgan Tohumu Yağının Saça Faydaları: Saç dökülmesi kadınların ve erkeklerin ortak sorunudur. Sadece saç dökülmesi de değil, cansız, püskül püskül olmuş saçlarını dert edinenler, kepekli ve yağlı görüntüden rahatsız olanlar, yıpranmış saçlarıyla baş edemeyenler ısırgan tohumu yağını mutlaka ve mutlaka kullanmanızı öneririz. Saç derisine masaj yaparak kullanabileceğimiz bu yağ; saç dökülmesini durdurur, saç tellerini kalınlaştırır, saçları gürleştirir ve hacim kazandırır, yıpranmaları ve kepeği azaltır.

Çok daha fazla yağ çeşidi hakkında bilgi almak için, bitkisel yağlar kategorisine göz atmanızı öneririz.

ISIRGAN OTU YAĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

isirgan-otu-yaginin-saca-faydasi

Bu yazı ısırgan otu yağının saça cilde faydaları nelerdir sakal saça faydası fiyatı ne kadar kapsülü neye iyi gelir nerelerde kullanılır kullananlar kullanıcı yorumları nasıl kullanılır yapılır uygulanır çıkarılır saç uzatır mı yüze sürülür mü şampuanı satın al zararları miyom maskesi evde nasıl elde edilir yan etkileri yağ yakar mı saç dökülmesi çıkarır mı ısırgan tohumu yağı ne işe yarar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın