İncir Kürünün Zararları Faydası Etkileri

8
2191
Okunma

Ahmet Maranki özellikle kronik kabızlık sorunu çekenler için kuru incir kürü öneriyor. Bu bitkisel kür aynı zamanda ödem atmak ve bağırsakları boşaltmak için de uygulanabiliyor ve tarafımdan da denenmiş olup ısrarla tavsiye edilir.

Ödem sökücü etkisinden dolayı zayıflama ve kilo vermek için de Sayın Maranki hocamızın incir küründen faydalanılabiliyor. Şimdi sizlere Ahmet Maranki İncir Kürü Nasıl Yapılır onu anlatalım ve Ahmet Maranki yöntemiyle kabızlık için incir kürü kullananlara bitkisel tedavi hakkında bilgi verelim.

Bağırsak hareketlerindeki yavaşlama veya azalmadan kaynaklanan kabızlık sorunu çok sıkıntılı hastalıklardan biridir. Çeşitli ilaçlar ve çeşitli halk arasın yöntemler mevcuttur tedavisi için. Bitkisel ve doğal yöntemlerle hastalıklara tedavi yöntemleri sunan Profesör Doktor Ahmet Maranki’den bir tavsiye de kabızlık sorunuyla ilgili.

Ahmet Maranki İncir Kürü: Beş tane kuru incir iyice yıkanır. Bir bardak sıcak suyun içerisine konulur ve 1-2 saat kadar bekletilir. Akşam yatarken, önce incirler yenilir. Daha sonra üzerine de suyu içilir.

Bu formül 3-4 hafta süresince uygulanır ve kabızlığa karşı iyi bir formüldür. İncirin faydası, bağırsaklardaki zararlı maddeleri temizleyerek bağırsakların daha hızlı çalışmasını sağlar.

Şimdi ise sizlere İbrahim Saraçoğlu hocamızın incir kürü tarifini ve bu kürün faydalarını anlatmak istiyorum.

Profesör Doktor İbrahim Adnan Saraçoğlu yumurta sayısı yeterli olmadığı için hamile kalamayan bayanlarda yumurta sayısını artırarak hamile kalınmasını kolaylaştıran kuru incir kürü tarifi verdi. Çok şifalı bir meyve olan incir ile yapılan bu kür bebek sahibi olmak isteyenler için çok faydalı olacaktır dedi.

İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü: 2,5 bardak klorsuz suyu kaynatıp kaynarken içerisine 15-16 adet kuru inciri ilave ederek yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatın. İncirleri yıkayıp ikiye bölerek ilave etmelisiniz. Yirmi dakika dolduktan sonra ılık hale getirin. Ilık hale geldikten sonra süzün. Bu incir suyunu 3′e bölün ve öğünlerden 15 dakika önce aç karnına için.

Kuru incir kürü, 21 gün içilir sonra 7 gün ara verilir ve tekrar 21 gün daha içilir. Toplam uygulama süresi 42 gün olmalıdır. Her gün içeceğimiz incir kürünü taze olarak hazırlamak gerekir.

İNCİR KÜRÜ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAincir-kuru-ne-ise-yararBu yazı incir kürünün faydaları zararları faydası yan etkileri faydasını görenler yapılışı tarifi hazırlanışı ne işe yarar nedir ne zaman yapılır uygulanır neye iyi gelir ne zaman içilmeli başlanmalı ne için kullanılır neye faydası var nasıl yapılmalı hazırlanır yapılır olur tarifi ibrahim saraçoğlu ahmet maranki hazırlanışı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: incir kürünün zararları, incir kürünün yan etkileri, incir kürünün yan etkileri var mı

8 YORUMLAR

  1. İyi günler. Ben havuç ve incir küründen 4 bardak içtim ve bıraktım birsey olursa diye. Suan adetim gecikti 2 gün acaba o 4 bardak sıkıntı oluşturmuş mudur

  2. S.a benim hormon degerlerimin normal olduğunu söyledi doktor 5 ay önce hamile kaldım ama karnimda öldü 8 haftalik şimdi tekrar hamile kalmak istiyorum ama olmuyor kurtajdan sonra eski yumurtlama belirtilerim olmuyor ne önerirsiniz.

  3. İncir küründen dolayı adette az gelme veya koyu renk gelme veya çok az gelme gibi bir durum yaşanabilir mi? bu daha sonra düzelirmi? yada incir kürü zarar vermiş olabilir mi bize?

  4. Ben bu kuru kullandim 4 gun kullandim 10 gundur midem bulaniyo adetim cok koyu kirmizi geliyo ne yapmabilirm yan etki yapmis olabilir mi yurt disindayim buranin doktorlari cok kotu

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın