İltihaplı Sivilceye Ne Yapılmalı Anında Çözüm

1
688
Okunma

Sivilce rahatsızlığının en kötü şekli iltihaplı sivilce rahatsızlığıdır. Normal sivilceden farklı olarak iltihabın kıl köklerine ulaşması, sivilce görülen yerlerde büyük şişliklerin meydana gelmesine neden olmaktadır.

İltihaplı sivilcelere doğal yollarla çözüm bulmadan önce dilerseniz sivilce çeşitlerine bir göz atalım. Daha sonra ise iltihaplı sivilceye karşı doğal ve bitkisel çözüm önerilerini anlatmak istiyorum.

İltihaplı olmayanlar
Açık komedon (siyah noktacık)
Kapalı komedon (beyaz yağ butonları)
İltihapsız kist

İltihaplı olanlar
Papül (kırmızı, kabarık şişlikler)
Püstül (içi cerahatli, kabarık şişlikler)
Nodül (derin, kırmızı, ağrılı şişlikler)

Herkeste sivilce tipleri farklıdır. Bazı kişilerde açık, bazılarında kapalı, bazılarında ise iltihaplı sivilceler olabilir. Tek bir sivilce tipi görülebildiği gibi hepsi bir arada ortaya çıkabilir. Buna ek olarak sivilcelerin vücutta görüldüğü bölgede yine farklılık gösterebilir. Aşağıda verilen kürler iltihaplı sivilcelerin tedavisinde kullanılır. Diğer sivilceler için site içerisinde arama yapabilirsiniz.

İltihaplı Sivilceler için Bitkisel Tedavi: Emin olun bitkisel kürler arasında gerçekten çok zor bulunacak maddeler olan öneriler var. Bu sebepten çözüm arayışını biraz geniş tutup mümkün olduğunca herkesin bu kür tariflerinden faydalanmasına çalıştım.

– Bir miktar marul yaprağını iyice yıkayıp mikserde sıkıp öz suyu ile birlikte sabah ve akşam sivilceli bölgeye sürün. Sivilceler geçene kadar işleme devam edilir.

– Bir litre suyun içine bir avuç taze ceviz yaprağı eklenip, kaynatılır. Süzüldükten sonra günde iki kez pamuk yardımıyla sivilceli bölgeye sürülür.

– 1 turp kabuklarıyla birlikte rendelenir. Şişeye doluncaya kadar rendelenmiş turp ile doldurulur. Daha sonra içine elma sirkesi ilave edilir. Bir hafta sıcak bir yerde bekletilir. Karışım hazır olunca her defasında çalkalanarak sabah akşam sivilceli bölgeye sürülür. Uygulama cilt sivilcelerden temizlenene kadar devam eder.

– Bir miktar taze dokuz donlu yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılarak elde edilen öz suyu sivilceli bölgeye sürülür. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.

– Bir kahve fincanı vazelin ile bir tatlı kaşığı ardıç katranı iyice karıştırıldıktan sonra günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere sivilceli bölge yıkanır. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.

– Bir miktar tıbbi ayı sarımsağı yaprağı veya soğanları iyice yıkanıp temizlendikten sonra ince ince, doğranıp bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf ispirto eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Gerektiğinde şişe çalkalanarak günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere sivilceli bölgeye sürülür. Bu durum sivilceler geçene kadar devam ettirilir.

İLTİHAPLI SİVİLCE KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAiltihapli-sivilceye-ne-iyi-gelir

Bu yazı iltihaplı sivilceye iyi gelen bitkiler bitki buz lokum ne sürülür hangi krem diş macunu sarımsak elma sirkesi aspirin soğan ne iyi gelir için ne yapmalı ilaç maske ne yapılır antibiyotikli krem terramycin evde doğal kesin bitkisel çözüm çare son tedavisi nasıl geçer çıkar oluşur ibrahim saraçoğlu kurur patlatılır yok edilir geçirilir iltihaplı sivilceyi kurutmak sıkmak patlatmak kurutma geçirme sıktım iltihaplı sivilceler  sıkılmalı mı için fucidin birebir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın