İhtiyol Pomad Nedir Nelere Nasıl Kullanılır

0
1094
Okunma

Uzun zamandır sizlere ilaç tanıtımı yapmadığımı hatırladım ve özellikle çıban ile basur sorunu yaşayanların kurtarıcısı olan bir ilaç olan ihtiyol pomad hakkında bilgi vermek istiyorum sizlere.

Çoğumuzun kara merhem olarak adlandırdığı bir krem olan ihtiyol pomad nedir, nelere iyi gelir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır kısaca anlatalım.

İhtiyol Pomad Formülü: Halk arasında Kara Merhem olarak bilinen İhtiyol Pomad‘ın içeriğinde genelikle %80 Vazelin, %10 İhtiyol, %10 Lanolin bulunmaktadır. 20gram tüpte; 2 gram ihtiyol, 2 gram lanolin susuz, 16 gram katı vazelin.

İhtiyol Pomad Neye iyi Gelir? İhtiyol, ham petrol özelliğindeki karışımın sülfürik asit ile muamele edilerek suda çözünür hale getirilmiş şeklidir. İnflamatuar deri hastalıklarının egzama, apse ve akne tipi erupsiyonlar gibi inflamatuar deri hastalıklarının tedavisinde yardımcıdır. İhtiyol Pomad merhem olarak kullanıldığı alanın yüzeyine bağlı olarak deriden emilir. İhtiyol kullanımı sırasında idrarda kükürt oranının arttığına dair bazı kayıtlar bulunmaktadır.

İhtiyol Pomad, kronik iltihaplanmaların, çıban ve sivilcelerin olgunlaşıp, içlerinin temizlenmesinde yardımcıdır. Antiinflamatuar özelliklerinin yanısıra antibakteriyel, antimikotik, antipüritik, antiseboreik, ve antiekzamatöz özellikleri de bulunmaktadır.

Uyarılar: İhtiyol Pomad, göze ve mukozalara temas ettirilmemelidir. Kullanmadan önce kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Kullanmakta olduğunuz ilaç var ise muhakkak doktorunuza ve eczacınıza bildiriniz.

İhtiyol Pomad Nasıl Kullanılır? Rahatsızlığın bulunduğu bölge, yıkanıp kurutulduktan sonra günde iki defa yara üzerine sürülüp gazlı bezle kapatılır. Hava almasına engel olmamak için sıkı bandaj kullanılmamalıdır. İltihap akmaya başladıktan sonra birkaç gün daha günde bir defa İhtiyol Pomad sürülmeye devam edilir. Enfekte bölge sıkılarak ya da bastırarak iltihabı çıkarmaya çalışılmamalıdır.

İHTİYOL POMAD HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAihtiyol-pomad-neye-iyi-gelir

Bu yazı ihtiyol pomad nedir ne kadar nasıl kullanılır neye iyi gelir nelere iyi gelir ne işe yarar fiyatı basur tırnak oro ekşi reçetesiz eczane fiyatı endikasyonları etken madde yan etkileri kaç günde etki eder yorumları kullanıcı kullananlar uçuk prospektüsü akne lokal antiseptik sivilce siğil sarımsak soğan dolama hemoroid zararları kara merhem kaç lira muadili hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın