İdrar Zorluğuna Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

1
2104
Okunma

İdrara çıkma duyusu ile birlikte mesane aşırı dolduğu halde işeme esnasında tazyik olmaması, idrara çıkmada düzensizlik yaşamak, idrar yapma esnasında tutukluk meydana gelmesi veya geçici bir süre hiç idrar yapamama durumuna idrar zorluğu diyebiliriz.

Biz bu rahatsızlığı farklı bir konuda nedenleri ve tıbbi tedavi yöntemleri ile yeniden ele alacağız. Şimdilik sadece idrar yapamamaya ne iyi gelir ve idrar zorluğuna iyi gelen şeyler nelerdir bunları anlatalım.

İdrar Zorluğuna Ne iyi Gelir? Şimdi ilk olarak sizlere idrar zorluğuna ve idrar yapamamaya ne iyi gelir, iyi gelen yiyecekler ve şeyler nelerdir bunları kısaca anlatalım.

– 100’er gram sarımsak, nane, sedef çiçeği, pırasa ve keraviya. Bu gıdalardan 10’ar gram yenir. Zeytinyağı ile lapa yapılır ve mesane üzerine konur.

– Eğer idrar zorluğu sıcak hava yüzünden ise; kabak, kavun, safran ve arpa unundan yapılmış helva bol bol yenir.

– 50’şer gram havuç tohumu, şalgam tohumu, turp tohumu ve lahana tohumu. Bunlardan birer kaşık şekerle birlikte yutulur.

– Kül ve kum üzerine idrar etmek idrar akıntısını keser, akan suya idrar edilir ise idrar zorluğunu giderir.

– 350’şer gram siyah turp suyu ve siyah nohut suyu, 100 gram yabani kereviz ve 50’şer gram dereotu ve tohumu. Son iki madde nohut ve turp suyu ile pişirilir, kereviz ve rezene suyu ile içilir.

İdrar Zorluğuna Bitkisel Çözüm: İdrarı zor yapma veya idrar yapamama durumları için şimdi sizlere bitkisel ve doğal çözüm önerileri ile bitkisel çayları aktarmak istiyorum.

– Bir litre suyun içine dört çorba kaşığı funda çiçeği katılıp kaynatılıp süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çorba kaşığı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çay kaşığı ardıç tohumu katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.

– Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış öküzgözü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı kimyon katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltısından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir tutam mısır püskülü katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltısından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.

İDRAR YAPAMAMA VE İDRAR ZORLUĞU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

idrar-zorluguna-ne-iyi-gelir

Bu yazı idrar yapamamaya ne denir hangi bitki iyi gelir hangi doktor bölüm bakar doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi idrar zorluğuna ne iyi gelir iyi gelen bitkiler bitki çayları yiyecekler içecekler idrar tutukluğu nasıl geçer giderilir için ilaç tedavisi okunacak dua ilaçları idrar yapma zorluğunun zor idrar yapma idrar çıkma konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: idrar tutukluğuna bitkisel çözüm, idrar tutukluğu bitkisel çözüm

1 YORUM

  1. Mrb benim şikayetim idrarımı yapamıyorum zorlanmama rağmen boşaltamıyorum yaklaşık 1.500litre kadar içerisinde kalıyor doktor bir yıl süreyle tek kullanımlık sonda verdi ilaç tedavisi yokmuş şeker hastasıyım şekerimin yüksek olmasından dolayı sinirler zedelenmiş diyor bunun başka bir ilaç tedavisi varmı iyileşebilrmiyim merak ettim bide üşütmeden dolayı olabilir mi bu rahatsızlık sondada kullanmak istemiyorum başka tedavisi yok mu yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın