İdrar Yolları İltihabına Ne iyi Gelir Bitkisel Tedavi

0
590
Okunma

Halk arasında sık rastlanılan bir rahatsızlık olan idrar yolları enfeksiyonunun bir diğer adı idrar yolları iltihabıdır. Daha önce bu rahatsızlıktan enfeksiyon olarak bahsetmiştik. Lakin çoğu kişi iltihap oluşumunu ayırt edemediği için yeniden yazma gereksinimi duyuyorum.

Özellikle kış aylarında oldukça sık olarak görülen bir rahatsızlık olan idrar yolları iltihabı, sağlığı olumsuz şekilde etkilemekte ve antibiyotik kullanımını zorunlu kılmaktadır.

Sürekli olarak tekrarlayan idrar yolları iltihabının tedavisinde sürekli olarak antibiyotik kullanmak, insan sağlığı açısından faydalı değildir. Bu sebepten şimdi sizlere idrar yolları iltihabına iyi gelen şeyleri ve bitkisel çözümleri anlatacağım.

İdrar Yolu İltihabına Bitkisel Çözüm: Rahatsızlık kış aylarında daha fazla görüldüğü için öncelikle karnabahar ile yapılacak bir kürü vermek istiyoruz. Yaklaşık olarak 300 gram karnabaharı, 750 miligram su içinde ağır ateşte kaynatın.

Hazırlanan kürün suyunu süzerek soğumasını bekleyin. Bunun yarısını sabah, diğer yarısını akşam içmelisiniz. Karnınızın aç ya da tok olması fark etmiyor. Bu kürü 7 gün içmelisiniz. Daha sonra 3 gün ara vererek, 7 gün daha içmelisiniz. Tekrar 3 gün ara verip 7 gün daha için.

İdrar Yolu İltihabına Ne iyi Gelir? İdrar yolu iltihabında kullanılan doğal ve bitkisel çözüm yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

Altınbaşak Otu: Mikrop öldürücü özelliği sayesinde, iltihaplanmaların önüne geçecek bir bitkidir. Krampları da biraz hafifletir. Bunun için kaynar suya koyduğunuz 2 çay kaşığı otu 10 dakika dinlendirerek, yemek aralarında içmelisiniz. Bu çayı her içtiğinizde taze olarak hazırlamalısınız. Tedaviye yardımcı olmak için bol su içmelisiniz.

Ardıç Meyvesi: Krampları giderecek ve idrar söktürecek olan ardıç meyvesi kürü 4-6 hafta süreyle kullanılabilir. Bunu da 1-2 çay kaşığı kıyılmış meyveyi sıcak suda 10 dakika demleyerek içmelisiniz. Günde -3 kez içilebilecek bir çaydır.

Limon: Limon suyu idrar yolu enfeksiyonlarında en faydalı bitkiler arasında yer alır. Mikroplar üzerinde oldukça etkilidir. Tekrarlayan, kronik hale gelen enfeksiyonları önlemekte oldukça etkilidir.

Bayır Turpu: Mikrop öldürücü etkisiyle, tekrarlayan enfeksiyonlarda etkilidir. Her gün 20 gram taze olarak tüketilmelidir. 4-6 hafta kadar kullanabilirsiniz.

Maydanoz: İdrar arttırıcı özelliğiyle maydanozu her zaman enfeksiyonlar için kullanabilirsiniz. 1 yemek kaşığı maydanozu, kaynar suda demleyerek içebilirsiniz. Günde 3 kez içebileceğiniz bir çaydır.

Oğul Otu: Enfeksiyonlara karşı kullanacağınız oğul otunu, bir bardak suya atarak 5 dakika kaynatın. Kaynayan kürü dinlendirerek sabah ve akşam içmelisiniz. Tedavide çayı 25 bardak içmeniz yeterli olacaktır.

İDRAR YOLLARI İLTİHABI HAKKINDA SORU SORMAK İÇİN YORUM YAZMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

idrar-yolu-iltihabina-bitkisel-tedavi

Bu yazı idrar yolları iltihabına iyi gelen ilaçlar şeyler şifalı bitkiler besinler yiyecekler ne iyi gelir hangi doktor bölüm bakar maydanoz suyu bitkisel doğal tedavi kesin çözüm nasıl geçer tedavi edilir için ilaç antibiyotik ne yapılmalı idrar yolu iltihabını ne söker geçiren bitkiler idrar yolları iltihabını ne geçirir önlemek için sıcak su torbası soğan kürü konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın