İdrar Yolları Enfeksiyonuna Doğal Bitkisel Çözüm

0
705
Okunma

Bu yazımızda sizlere idrar yolu enfeksiyonuna karşı doğal çözümler ve öneriler hakkında bilgi vermek istiyorum.

Öncelikli olarak idrar yolları enfeksiyonunun belirtileri ve nedenlerini kısa kısa aktaralım ki hastalık hakkında biraz bilginiz olsun. Daha sonra ise idrar yolları enfeksiyonuna iyi gelen bitkisel çözümleri aktaracağım.

İdrar Yolu Enfeksiyonu Belirtileri: İdrar yaparken yanma veya ağrı, Normalden daha fazla sık idrar yapma isteği, İdrar yaparken zorlanma, İdrarda kan veya iltihap görme, Alt karında ve belde kramp veya ağrı, Üşüme ve ateşlenme, Kötü kokulu idrar, Cinsel ilişki sırasında ağrı, Mide bulantısı, kusma ve halsizlik.

İdrar Yolu Enfeksiyonu Nedenleri: Sık ve yoğun ilişki, Diyabet, Gebelik, Sert cilt temizleyici ürünlerin kullanımı, Doğum kontrol hapı kullanımı, Antibiyotiklerin yoğun kullanımı, İdrar yollarında kitleler iyi huylu tümörler, İdrar kaçırma.

İlk önce idrar yolu enfeksiyonu için uygulayacağımız bitkisel kürün tarifini verelim.

Karnabahar Kürü: Yaklaşık olarak 300 gram karnabaharı, 750 miligram su içinde ağır ateşte kaynatın. Daha sonra suyunu süzerek soğumasını bekleyin. Bunun yarısını sabah, diğer yarısını akşam içmelisiniz. Karnınızın aç ya da tok olması fark etmiyor. Bu kürü 7 gün içmelisiniz. Daha sonra 3 gün ara vererek, 7 gün daha içmelisiniz. Tekrar 3 gün ara verip 7 gün daha için. Böylece 3 kür halinde içtiğiniz karnabahar suyu, enfeksiyona iyi gelecektir.

Kürü uygularken bol miktarda C vitamini almanız, her gün taze olarak hazırlamanız ve karnabaharın taze olmasına dikkat etmeniz gerekir. Ilık olarak içerseniz içimi daha güzel oluyor. Karnabahar kronik hale gelmiş olan enfeksiyonlarda etkili bir sebzedir. Enfeksiyonun tekrarlamasını önlemektedir. Karnabaharın içeriğinde anti bakteriyel maddelerin olması, enfeksiyonlara karşı etkili olmasına neden oluyor.

Şimdi ise idrar yolları enfeksiyonuna karşı iyi gelen yiyecekleri ve bitkileri tanıyalım. Ayrıca kısaca kullanımları hakkında bilgi vermek istiyorum.

Altınbaşak Otu: Mikrop öldürücü özelliği sayesinde, iltihaplanmaların önüne geçecek bir bitkidir. Krampları da biraz hafifletir. Bunun için kaynar suya koyduğunuz 2 çay kaşığı otu 10 dakika dinlendirerek, yemek aralarında içmelisiniz. Bu çayı her içtiğinizde taze olarak hazırlamalısınız. Tedaviye yardımcı olmak için bol su içmelisiniz.

Ardıç Meyvesi: Krampları giderecek ve idrar söktürecek olan ardıç meyvesi kürü 4-6 hafta süreyle kullanılabilir. Bunu da 1-2 çay kaşığı kıyılmış meyveyi sıcak suda 10 dakika demleyerek içmelisiniz. Günde -3 kez içilebilecek bir çaydır.

Limon: Limon suyu idrar yolu enfeksiyonlarında en faydalı bitkiler arasında yer alır. Mikroplar üzerinde oldukça etkilidir. Tekrarlayan, kronik hale gelen enfeksiyonları önlemekte oldukça etkilidir.

Bayır turpu: Mikrop öldürücü etkisiyle, tekrarlayan enfeksiyonlarda etkilidir. Her gün 20 gram taze olarak tüketilmelidir. 4-6 hafta kadar kullanabilirsiniz.

Maydanoz: İdrar arttırıcı özelliğiyle maydanozu her zaman enfeksiyonlar için kullanabilirsiniz. 1 yemek kaşığı maydanozu, kaynar suda demleyerek içebilirsiniz. Günde 3 kez içebileceğiniz bir çaydır.

Oğul otu: Enfeksiyonlara karşı kullanacağınız oğul otunu, bir bardak suya atarak 5 dakika süreyle kaynatın. Bunu dinlendirerek sabah ve akşam içmelisiniz. Tedavide çayı 25 bardak içmeniz yeterli olacaktır.

İDRAR YOLLARI ENFEKSİYONU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

idrar-yollari-enfeksiyonuna-ne-iyi-gelir
İdrar Yolları Enfeksiyonuna Ne iyi Gelir

Bu yazı idrar yolu enfeksiyonuna iyi gelen ilaçlar bitki çayı yiyecekler kaplıcalar antibiyotik bitkiler otlar şeyler içecekler şeyler meyveler sebzeler ne iyi gelir doğal bitkisel çözüm çare son tedavisi hangi doktor bölüm bakar nasıl geçer tedavi edilir giderilir iyileşir önlenir idrar yolu enfeksiyonunu ne geçirir tetikler önlemek için artıran besinler için toz kür iğne konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın