İdrar Yanmasına Ne Yapılır iyi Gelir Kesin Çözüm

0
623
Okunma

Hem erkeklerin hem de kadınların idrar yanması ile büyük problemleri vardır. Özellikle soğuk kış aylarında ve idrar sisteminin aşırı soğuğa maruz kaldığı durumlarda idrar yanması sık şekilde ortaya çıkar.

Oldukça can sıkıcı bir hastalık süreci olan idrar yanması rahatsızlığına alternatif tedavi yöntemleri ile kesin çözüm sağlamak ise oldukça kolay. Şimdi sizlere idrar yanması için iyi gelen alternatif tedavi yöntemlerini anlatmak istiyorum.

İdrar Yanmasına Bitkisel Çözüm: Bu yazımızda sizlere önereceğimiz bitkisel tedavi yöntemleri ile idrar yanması sorununa kısa zamanda kesin çözüm bulacaksınız.

– Semiz otunu suda kaynatın. Ardından süzün. Yemek esnasında 1 fincan ılık olarak için.

– Lahanayı suda haşlayın. Sonra süzün. Elde ettiğiniz sıvıdan öğle ve akşam yemeği esnasında 1 fincan, sabah akşam 1’er bardak için.

– Rendelenmiş turp ve siyah nohut karışımını birlikte kaynatın. Ardından süzün ve elde ettiğiniz sıvıyı dinlendirin. Daha sonra hastalık sürecinde günde 2 bardak soğuk olarak için.

– Havuç tohumu, şalgam tohumu ve lahana tohumunu balla karıştırın ve ezin. Bu karışımı macun kıvamına getirin. Sonra hastalık süresi boyunca günde 3 çorba kaşığı tok karnına tüketin.

– 10 gram kedi otunu kaynatın. Bal ile tatlandırarak için.

– 1 bardak kaynar suya 4-10 gram andız kökü koyun. 10 dakika kadar bekletin. Günde 2-3 bardağı geçmeyecek şekilde tok karnına için.

– 1 bardak kaynar suya 10 gram civanperçemi koyun. 10 dakika bekletip günde 2-3 bardak tok karnına için.

İdrar Yanmasına Ne iyi Gelir? İdrar yanması problemi için iyi gelen ve doğal tedavi sağlayan yiyecekler ve gıdalar şu şekildedir.

Elma Sirkesi: Antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir ve enfeksiyondan koruyarak idrar yanmasını engeller. Dahası, enzimler, potasyum ve diğer faydalı minerallerin zengin bir kaynağıdır ve vücudun doğal pH dengesini sağlamaya yardımcı olur. 1 çorba kaşığı çiğ, filtrelenmemiş elma sirkesi ve 1 çay kaşığı çiğ balı bir bardak ılık suya ekleyin.

Karbonat: Bu alkalin bileşik idrar asiditesini düşürmeye yardımcı olur ve idrara çıkma sırasındaki yanma hissini azaltır ve sık idrara çıkma isteğini azaltır. Buna ek olarak, vücudun pH seviyesinin dengelenmesine yardımcı olur. Bir bardak suya 1 çay kaşığı kabartma tozu ilave edin ve tamamen eriyene kadar karıştırın. Aç karna, her gün bir haftaya kadar tekrarlayın.

Yoğurt: Aktif kültürleri olan düz, şekersiz yoğurt da yardımcı olur. Aktif kültürler, kötü bakterileri koyda tutmaya ve sağlıklı bakterilerin gelişmesini teşvik etmeye yardımcı olur. Bu duruma neden olan ve sağlıklı bir vajinal pH dengesinin korunmasına yardımcı olan herhangi bir enfeksiyona karşı savaşta yardımcı olur.

Dilerseniz site içerisinde daha önce anlattığımız idrar yollarında yanma hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz.

İDRAR YANMASI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAidrar-yanmasina-kesin-cozum

Bu yazı idrar yanmasına iyi gelen ilaç bitki ilaçlar antibiyotikler ne iyi gelir elma sirkesi soğan suyu sıcak iyi gelir mi kadınlar kulübü doğal kesin bitkisel tedavisi çözüm çare evde son şifalı bitkiler için ne yapmak lazım hap fitil ne yapılabilir toz ilaç nasıl geçer olur tedavi edilir kadınlarda erkeklerde sık idrar çıkma kaşıntı hamilelik belirtisi midir neden olur hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın