Horlamaya Bitkisel Çözüm Kesin Son Nedir

1
660
Okunma

Şahsen bu yazıyı yazmamda bana oldukça ilham kaynağı olan eşime teşekkür etmek istiyorum. Eğer o horlamıyor olsa idi, bu saatte horlamaya son verecek bitkisel çözümleri araştırmaz ve sizlerle paylaşma şansı bulamazdım.

Neyse sözü fazla uzatmadan horlamaya kesin çözüm sağlayan doğal ve bitkisel önerileri sıralayalım.

1. Horlama tedavisi için ev yapımı tuzlu doğal burun spreyi: Horlamanın temelinde her zaman bir hastalık yoktur. Bazen sadece burnunuz tıkalı olması horlamaya neden olabilir. Bu durumda uyku sırasında horlama yaşanabilir. Tıkanıklığı evde yapabileceğiniz burun spreyi ile kolayca giderebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler: Çeyrek çay kaşığı tuz, Yarım su bardağı kaynar su, Boş bir sprey şişesi ya da damlalık.

Yapılışı: Tuzu su ekleyin ve tuz tamamen eriyene kadar karıştırın. Tuzlu suyu bir damlalık ya da boş sprey şişesine koyarak saklayın. Her akşam yatmadan önce her iki burun deliğine 2 ya da 3 damla uygulayın. Tuzlu suyu yalnızca 5 gün kullanın.

2. Horlama için nane çayı: Nane yağı anti-enflamatuar özellikleri ile burundaki iltihabın azalmasına yardımcı olur. Eğer burun tıkanıklığı nedeniyle horlama sorunu yaşıyorsanız rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Horlama için nane yağı nasıl kullanılır? Parmağınıza birkaç damla nane yağı dökün ve bunu burun deliklerinin üzerinde gezdirin. Nane yağı kullanarak buhar uygulaması yapabilirsiniz. Birkaç damla nane yağını sıcak suya ekleyin. Ardından sıcak sudan çıkan buharı içinize çekin. Bir damla nane yağını bir bardak su ile karıştırın. Bu su ile gargara yapın. Suyu kesinlikle yutmayın.

3. Horlama son vermek için zeytinyağı kürü: Zeytinyağı kullanarak horlama sorunundan kurtulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler: 1 yada 2 çorba kaşığı zeytinyağı.

Yapılışı: Her gece yatmadan önce 2 ya da 3 yudum zeytinyağı için.

4. Horlamaya bitkisel çözüm ada çayı buharı: Anti hipertansif, anti-diyabetik ve anti-mikrobiyal olmasının yanı sıra ada çayı aynı zamanda anti-inflamatuar özellik gösterir. Böylece mukus trafiğini durdurarak rahat nefes almayı sağlar ve horlamayı keser.

Horlama için ada çayı nasıl kullanılır? Buhar uygulaması ile horlama sorunu önlenebilir.

Gerekli Malzemeler: Bir avuç ada çayı yaprağı, Bir tencere kaynar su, 1 ya da 2 çorba kaşığı elma sirkesi, Havlu.

Yapılışı: Ada çayı yapraklarını sıcak suya koyun, dilerseniz içerisine elma sirkesi de ekleyin. Havluyu ada çayı suyuna batırarak ağız ve burun bölgesine yerleştirin. Buharını teneffüs ederek içinize çekin. Bu uygulamaya 1 hafta süreyle devam edin.

HORLAMA KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAhorlamaya-ne-iyi-gelir

Bu yazı horlamaya iyi gelen ilaçlar şeyler yiyecekler yastık yağ besinler bitki nedir doğal kesin bitkisel çözüm çare son tedavisi pratik hacamat ilaç karşı tedavi başlamak nasıl giderilir olur gider azaltılır önlenir tedavi edilir engellenir kesilir çözülür için burun aparatı ameliyat ne yapmalı burun halkası doktor dua lahana kürü horlamayı önleme engellemek azaltmanın yolları nasıl engelleriz ne önler geçiren kesen aparat konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

  1. horlamaya iyi gelen şeyler arasında bence en önemli olanı burun üzerine yapıştırılan bantlar ile nefes alışverişinin kolay bir hale gelmesi ile oluyor. horlama kısa sürede geçiyor

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın