Hindistan Cevizi Yağının Saça Cilde Faydaları Zararları

0
587
Okunma

Bu aralar bitkisel yağlara takmış durumdayım. Elimden geldiğince sizleri bitkisel yağlar konusunda bilgilendirmek istiyorum. Bu yazımız hindistan cevizi yağının kullanımını ve faydalarını konu alıyor.

Hindistan cevizi yağı bütün dünyada özel bir ilgi görür. Anne sütünde bol bulunan laurik asit içerir ve antioksidan Polifenollerce zengindir.

Yapısında, omega 6, linoleic acid, Monounsaturated, Oleic Acid, Caproic Acid, Capric Acid, Caprylic Acid, Lauric Acid, Myristic Acid, Stearic Acid, Alpha Tocopherol, Delta Tocopherol, Alpha Tocotrienols, Delta Tocotrienols, Gamma Tocotrienols, Vitamin K bulunur.

Hindistan Cevizi Yağı (hint yağı) ile karıştırılmamalıdır. Saf Hindistan ceviz yağı oda sıcaklığında katı bir yağdır. Çoğu diğer yağların aksine, hindistan cevizi yağı, yüksek bir erime noktasına sahiptir 24 derecede erir. Bu nedenle, oda sıcaklığında katı olmasına rağmen sıcaklık arttıkça erir.

Özellikle kozmetik olarak çok faydalı bir yağdır. Hindistan cevizi yağı saç yağları içerisinde kuru yıpranmış boyalı saçlara en iyi gelen yağdır, saçınız kuruyken, bu yağı uygular, bir bone ile sabaha kadar saçınızda bekletirseniz, birçok saç problemiyle vedalaşmış olursunuz.

Çok hafif bir yağ olduğu için vücudunuzu yüzünüzü, dudaklarınızı nemlendirmek için kullanabilirsiniz. Yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Ayrıca tropikal ülkelerde anti bakteriyel ve anti virüs özelliklerinden dolayı dezenfekte amaçlı kullanılmaktadır.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAhindistan-cevizi-yagi-ne-ise-yarar

Bu yazı hindistan cevizi yağının faydası zararları saça cilde selülite vücuda yüze faydaları yan etkileri özellikleri tadı yararları nereden alınır nerede satılır ne için kullanılır ne kadar nelere iyi gelir ne işe yarar neye faydalıdır ne işe yarıyor ne zaman bozulur nasıl içilir olur sürülür tüketilir tüketilmeli yapılır eritilir uygulanır kokar saklanır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın