Hıçkırığa iyi Gelen Şeyler ilaçlar Doğal Çözümler

0
625
Okunma

Hayatında sanırım hiç hıçkırığa yakalanmayan veya hıçkırık sorunu ile uğraşmayan yoktur. Şahsen ben ortalama olarak bir kaç ayda bir hıçkırık krizi ile uğraşıyorum.

Sizde benim gibi sık şekilde hıçkırık problemi ile karşılaşıyorsanız mutlaka bu yazımızı okumalısınız. Hıçkırığa iyi gelen şeyleri ve hıçkırığı geçiren bütün doğal yöntemleri sizin için derlemeye çalıştık.

Hıçkırık için Bitkisel Çözüm: Hıçkırık problemi esasında bir sağlık sorunu olmasa dahi yinede bazı durumlarda bizi zor duruma düşürebilir. İşte bu sebepten dolayı bu yazımızda sizlere hıçkırığa iyi gelen doğal çözüm yöntemlerini kısa kısa anlatmak istiyorum.

– 2-3 adet tane karabiber ağza alınır ve bir müddet ağızda bekletilir.

– Bir su bardağı kaynar suyun içine 8 gram karanfil konulur. 10 dakika süreyle demlenerek günde 2-3 bardak içilir.

– Bir su bardağı kaynar suyun içine 3 gram portakal kabuğu doğranarak 15 dakika demlenir. 1 çay bardağı içilir.

– Bir su bardağı kaynar suyun içine 8-10 gram nane yaprağı konur. 10 dakika bekletilerek, günde 2 bardak bir miktar sirke ile karıştırılarak içilir.

– Bir su bardağı kaynar suyun içine bir tatlı çekilmiş dereotu tohumu konur. 10 dakika bekletilerek süzülür. Bir günde tüketilir.

– Nane çiğnemek, nar çiğnemek veya nar suyu içmek, tatlı ayvanın suyunu emmek hıçkırık için yararlı olur.

Hıçkırığa Ne iyi Gelir? Hıçkırık için iyi gelen diğer şeyleri şu şekilde sıralamak mümkündür.

Kese Kağıdı: Bir kese kağıdı ile ağzınızı ve burnunuzu kapatın ve torbanın içine doğru birkaç kez nefes alıp verin. Asla plastik torba kullanmayın.

Şeker: Özellikle küçük çocuklar için hıçkırıkla ilgili mükemmel bir ev çaresidir. 1 çay kaşığını beyaz veya kahverengi şekerle doldurun. Kaşığı ağzınızda 5 saniye tutun. Çiğneme yapmadan şekeri yavaşça eritin. Bir yudum su alın ve hıçkırıklar duracaktır.

Sirke: Hıçkırığı durdurmanın bir başka etkili yoludur. Ekşi tadı zihninizi dağıtmaya yardımcı olur ve bu da hıçkırıkları durdurmaya yardımcı olur. Beyaz sirke, malt sirke veya elma sirkesi hünerini yapacaktır. 1/2 çay kaşığı sirke, ardından bir bardak su için. Başka bir seçenek, 1 çay kaşığı sirke ile biraz su karıştırmaktır. Yavaşça yutun ve hıçkırıklar duracaktır.

Buz: Soğuk suyun veya buzun sindirim sistemini sarstığı ve derhal hıçkırıkları iyileştirdiği düşünülür. Bir bardak suya birkaç buz küpü ekleyin ve için. Alternatif olarak, birkaç buz küpü temiz, ince bir bezle kaplayabilir ve boynunuzun arkasına uygulayabilirsiniz.

Hıçkırıktan Korunmak için: Yavaş yeme ve içme huyu edinin. Yemekleri bir seferde mideye indirmeyin, iyi çiğneyin. Yemek zamanlarında strese iyi gelen yiyecekler tüketin. Asitli içeceklerin tüketimini mümkün olduğunca azaltın.

HIÇKIRIK KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

hickiriga-iyi-gelen-seyler
Hıçkırığa iyi Gelen Şeyler

Bu yazı hıçkırığa iyi gelen ilaçlar şeyler doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi evde çare son ne yapmalı ne iyi gelir boğuldum limon ne sebep olur hangi bölüm bakar doktora gidilir hıçkırık için ilaç iğne dua largactil hıçkırığı ne durdurur ne geçirir 99 geçiren şeyler geçirme yöntemleri geçirmek durdurmak için ne yapmak lazım nasıl geçer durur tutar önlenir tutulur hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın