Hazımsızlığa Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

0
695
Okunma

Bazen yemeği çok kaçırmak, bazen ise alışkın olmadığımız besinler ile beslenmek neticesinde hazımsızlık veya diğer adı ile şişkinlik ile karşılaşmak mümkündür.

Bu yazımda sizlere kısaca hazımsızlığa karşı iyi gelen çözüm önerileri ve hazımsızlığa karşı ne iyi gelir bunları anlatmak istiyorum.

Hazımsızlığa iyi Gelen Şeyler: Hazımsızlık sorunu için evde uygulanacak ufak birkaç tarif ve doğal çözüm oldukça fayda sağlayacaktır. Şimdi sizlere kısaca bu yöntemleri anlatayım.

Portakal Suyu: Ağır bir yemek yemekten kendinizi alamadığınız durumlarda imdadınıza portakal suyu yetişebilir. Yağlı ve ağır gıdaları tüketmeden önce bir portakal yiyin ya da taze sıkılmış portakal suyu için. Portakal, midedeki asit düzeyini yükselterek sindirime yardımcı olacaktır.

Zencefil Çayı: Zencefil sindirim sıvılarının uyarılmasına ve enzimlerin dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Bu sayede, hazımsızlıktan kaynaklanan şişkinliği, krampları, gazı ve ağrıyı geçirmeye ve önlemeye yardım eder.

Karbonat: Midede ağırlık ve şişkinlik hissetmek yediğimiz yemeklerden dolayı hazımsızlık çektiğimizin belirtisidir. Bunu geçirmek için karbonat iyi bir çözümdür. Ev yapımı bir asit giderici hazırlamak için tek yapmanız gereken, yarım bardak suya yarım tatlı kaşığı karbonat eklemek.

Tarçın Çayı: Tarçın ve sahip olduğu özellikler sindirim sürecine yardımcıdır, özellikle de sindirim sorunlarından kaynaklanan krampları ve şişkinliği azaltmakta işe yarar. Tarçın çayı yapmak için tek yapmanız gereken yarım tatlı kaşığı toz tarçını bir bardak kaynar suya karıştırmak, bir kaç dakika demlenmesini beklemek ve ardından yavaş yavaş içmek.

Hazımsızlığa Ne iyi Gelir? Şimdi sizlere hazımsızlık sorunu ile karşılaşmamanız için neler yapılabilir bunları anlatacağım.

Yavaş Yiyin: Hava yutmayı önlemek için iyi çiğneyin ve başka işlerle uğraşmayın. Şişkinliğin ana nedenlerinden birisi hava yutmaktır. Lokmalarınızı iyi çiğnemek aynı zamanda sindirime yardımcı olur.

Gazlı İçecekler: Eğer düzenli olarak gazoz ya da maden suyu içiyorsanız bu alışkanlığı bırakmakta fayda var. Bunun yerine, su, limonlu su, çay ya da meyve suyu içebilirsiniz.

Sindirim Sistemi: Pek çok insan karnabahar, salatalık, kabak, biber ya da lahana gibi sebzelere karşı hassastır. Eğer bu sebzeleri yemek şişkinlik hissine ya da diğer hazımsızlık belirtilerine neden oluyorsa en iyisi onlardan daha az tüketmektir.

Laktoz Duyarlılığı: Süt ürünlerine hassasiyet oldukça yaygındır. Süt ürünlerinin sindirimi zor olabilir ve şişkinliğin yanı sıra ishal, kusma ve mide bulantısına da yol açabilirler.

HAZIMSIZLIK HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

hazimsizliga-ne-iyi-gelir

Bu yazı hazımsızlığa iyi gelen meyveler çaylar ilaç hareketler ne iyi gelir evde doğal kesin çözüm bitkisel tedavisi hazımsızlık için ne iyi gelir bitkisel çözüm çay nasıl geçer giderilir tedavi edilir anlaşılır olur hazımsızlığı çaresi şurubu hazımsızlığı ne giderir gidermenin yolları gideren bitkiler kolaylaştıran önleyen besinler yiyecekler önleme giderici ilaçlar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın