Haşhaş Yağının Faydaları Zararları Kullanımı

1
1067
Okunma

Son dönemlerin en çok merak edilen bitkisel yağlarından birisi Haşhaş Yağıdır. Bu yağ pek çok sağlık sorununu önceden önleyebiliyor.

Özellikle saç bakımında ve cilt bakımında bu özel yağın kullanılması büyük katkılar sağlıyor. Saçı besliyor uzamasını sağlıyor. Cilt için ise, adeta gençlik kaynağı.

Haşhaş yağını kullananlara küçük bir öneri: Araba sürmeden önce haşhaş yağı kullanmayın yoksa aksi halde uykunuz gelebilir. Haşhaş yağının faydaları nelermiş hep birlikte görelim.

HAZIRLANIŞ BİÇİMİ: Haşhaş gelincikler familyasından bir bitkidir. Haşhaş yağı, haşhaş tohumlarından soğukta sıkılma ile elde edilen, sabit bir yağdır.

İÇİNDEKİLER: Papeverin, kodein, tebain, narsoin ve morfin içerir.

FAYDALARI: Keyif vericidir. Kabızlığı önler. Ağrı kesici özelliği bulunur ve bilhassa da diş ağrılarını dindirir. Saçları uzatıp besler. Rahat bir şekilde uyutur. Tansiyonu düşürür. Cildi besler. Haricen çıbanlara sürülebilir.

KULLANIM ŞEKLİ: Günde 2 defa bir çay bardağı suya veya şekere 2-3 damla damlatılarak alınır.Haricen çıbanlara sürülür.

HAŞHAŞ YAĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAhashas-yagi-neye-iyi-gelir

Bu yazı haşhaş yağının saça faydaları özellikleri zararları yararları fiyatı özgül ağırlığı kullanımı nasıl elde edilir çıkarılır kullanılır yapılır uygulanır nerelerde kullanılır neye iyi gelir nerede satılır neye iyi gelir ne işe yarar nedir ne için kullanılır nereden alınır satılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: hashas yaginin faydalari, haşhaş yağı

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın