Halsizliğe Ne iyi Gelir iyi Gelen Şeyler

1
819
Okunma

Çağımızın oldukça moda nitelikte olan rahatsızlıklarından birisi olan halsizlik hakkında doğal ve kesin çözümler aktarmaya çalışacağım bu yazımda.

Sizde hak verirsiniz ki bazen stresli iş hayatı, bazen de ailesel faktörler neticesinde, ya da herhangi bir rahatsızlığın etkisi ile halsizlik hissetmeye başlarız. İşte bu durumda sizler için muazzam önerilerim var. Sizde ev ortamında yapacağınız basit beslenme takviyeleri ile halsizliği yok edebilirsiniz. Bakalım halsizlik için neler iyi gelir.

Ginseng: Çin alternatif tıbbında ginseng bitkisi, bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan bir şifalı bitkidir. Özellikle metabolizmayı kuvvetlendiren, vücuda direnç kazandıran ginseng halsizliğe iyi gelir. Ginseng aktarlarda ot olarak satıldığı gibi, eczanelerde de hap şeklinde satılmaktadır. Ginseng tabletlerini doktor kontrolünde almanız tavsiye edilir. Çünkü ginseng kilo almanıza yol açabilir.

Isırgan Otu: Isırgan otu birçok hastalığın tedavisinde kullanılan mucize nitelikte bir bitkidir. Özellikle metabolizma rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan ısırgan otu halsizliğe de iyi gelen bir bitkidir. Isırgan otunu hazırlayabilmek için 1 avuç taze ısırgan otu yada 1 tatlı kaşığı kurutulmuş ısırgan otu kullanmanız yeterlidir.

Muz: Muz şekeri enerjiye çeviren bol miktarda potasyum içerir. Ayrıca, muz, B vitaminleri, C vitamini, omega-3 yağ asitleri, omega-6 yağ asitleri, lif ve karbonhidrat içermektedir. Bunlar halsizliği gidermeye yardımcı olur. Günde ortalama 1 veya 2 muz bir hastalıktan kaynaklanmayan kronik halsizliği giderir.

Maydanoz: İnsan vücuduna en faydalı gıdalardan olan maydanozu her sabah kahvaltısında tüketmek güne zinde başlamanıza katkı sağlayacaktır. Ayrıca öğle ve akşam yemeklerinde de salatanın yanında maydanoz tüketerek tüm gününüzü zinde geçirmenize katkı sağlayarak halsizlik ile mücadelede en önemli yardımcılarından biri olabilir.

Kayısı: Vücuda canlılık ve dirlik verir, özellikle kış aylarında kuru kayısının düzenli olarak tüketilmesi bağırsak faaliyetlerini düzenli olarak çalışması için oldukça önemlidir.

Yeşil Çay: Ferahlatıcı özelliği olan yeşil çayın bir fincanı bile halsizlik, özellikle stres ve işle ilgili halsizlikle mücadele etmenize yardımcı olabilir. Yeşil çay, stresi azaltan, enerjiyi arttıran ve zihinsel odaklanmaya yardımcı olan polifenol içerir.

Biberiye Çayı: Biberiye çayı kan dolaşımını hızlandıran bitkisel çayların arasında sayılabilecek bir çaydır. Kan dolaşımı hızlı olan kişiler halsizlik problemiyle baş etmek zorunda kalmazlar. Bu sebepten biberiye çayı halsizliği ortadan kaldırma konusunda çok etkilidir.

Bunların dışında karahindiba, rezene ve biberiye çayı da halsizliği ortadan kaldırmaktadır. Bu bitki çaylarından günde 2-3 fincan içtiğiniz durumda halsizlik sorununuz tam anlamı ile ortadan kalkacaktır.

Havuç: Aşırı halsizliğe karşı bağışıklığı destekleyerek ve organizmanın korunmasına katkı sağlayarak vücuda zindelik ve canlılık verir.

Bal: Aşırı halsiz ve yorgun hissettiğiniz günlerde enerji sarf etmeniz gereken durumlarda 25 – 30 dakika öncesinden bir miktar bal yiyerek üzerinizdeki yorgunluk ve halsizliğe atabilirsiniz.

HALSİZLİK HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

halsizlige-iyi-gelen-vitamin-hapi

Bu yazı halsizliğe iyi gelen ilaç şeyler bitkiler ilaçlar yiyecekler dua haplar iğne bitkisel ilaçlar 10 şey ne iyi gelir ateşe ve gribe için hangi doktora bölüme gidilir ekşi iğne esma ne yemeli nasıl giderilir geçer ibrahim saraçoğlu uzman tv kadınlar kulübü halsizliği geçiren ne alır gideren gidermenin yolları besinler gidermek için ne yapmalı nasıl yenerim vitaminler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: halsizliğe dua

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın